richting te komen. Het overleg is nog niet geëindigd in Augustus zal nog eene bespreking plaats hebben. In het vorige jaarverslag is melding gemaakt van overleg met het College van Bestuur van den Landmeterscursus te Wageningen, met de Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster en met den heer Polderman, ten einde te komen tot eene meer practische opleiding te Wageningen. Omtrent dit punt zijn verdere besprekingen gehouden met het resultaat, dat om tactische redenen voorloopig in die richting geen actie zal worden gevoerd. Van de volgende afdeelingen zijn jaarverslagen ontvangen waaraan het onderstaande is ontleend Afd. Groningen-Drenthe. In het afgeloopen jaar zijn 2 ver gaderingen gehouden; de eerste was gewijd aan het afscheid van onzen oud-Voorzitter den heer Vriend, en verder aan voorbe reidingen en voorstellen voor de alg. vergadering. Op de tweede vergadering werd de agenda van de alg. vergadering besproken en bleek daarbij, dat de leden vrijwel unaniem waren tegen het te werkstellen van veldassistenten, maar was men van meening, dat meer teekenaarshulp te prefereeren zou zijn. Afd. Arnhem. Het aantal leden bedroeg in 1929veertien. De afdeeling hield twee vergaderingen, welke grootendeels besteed werden aan bespreking der voorstellen door de afdeeling inge zonden voor de alg. vergadering en de agenda van deze laatste. Bij de gedachtenwisseling werd verder vooral door collega Theil de wenschelijkheid betoogd, om bij de verbetering en de ontwikkeling van het kadaster het oog te houden op hetgeen het publiek van een goed kadaster verwacht. Afd. Roermond. De afdeeling telde op 30 Juni 1930 23 leden. Twee vergaderingen werden gehouden, waarop voorstellen voor de alg. vergadering werden vastgesteld. Na afloop van een der vergaderingen, die te Eindhoven werd gehouden, bezichtigden de aanwezigen de reeds verkregen resultaten van de hermeting van Eindhoven, waarbij eene uiteenzetting van doel en gang der werkzaamheden werd gegeven. Afd. 's-Gravenhage. Drie vergaderingen werden in het afge loopen jaar gehouden. In de plaats van Mr. J. Best werd M. Lunenburg tot penningmeester gekozen. I4I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 145