ï65 c. Het verslag ingevolge art. 16a der Statuten wordt goed gekeurd. d. Onder applaus wordt de heer Tienstra herbenoemd tot redacteur van het Tijdschrift. e. en de heer Heines tot Voorzitter van de Vereeniging. De heer van Riel zal onze vereeniging vertegenwoordigen op het Internationale Congres voor Fotogrammetrie dat van 610 September te Zürich zal worden gehouden. g. Vertegenwoordiging der Vereeniging op het Congres der Internationale Landmetersfederatie, dat van 1014 Sept. a.s. te Zürich zal worden gehouden. De afd. Arnhem stelt voor: De Voorzitter J. M. H. Heines, die op het congres te Zürich vertegenwoordiger is voor den Minister' van Financiën buiten bezwaar van de schatkist, worde aangewezen om ook de Vereeniging voor K. en L. te vertegen woordigen tegen vergoeding van reis- en verblijfkosten. Het Bestuur geeft de voorkeur aan vertegenwoordiging door Voorzitter, Secretaris en Redacteur en verzoekt machtiging van de Alg. Vergadering tot het beschikbaar stellen van eene tege moetkoming in de kosten daarvan tot een maximum van f 1.50. De vergadering gaat accoord met het eerste gedeelte van het bestuursvoorstel. Als vervolg van de besprekingen gehouden bij punt e van de huishoudelijke vergadering dient de heer Glerum eene motie in, die door den heer Smeulders wordt ondersteund en na eenige discussie door het Bestuur wordt geamendeerd als volgt: De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde in vergadering bijeen op 1 Sept. 1930 te Amsterdam, gehoord het feit, dat de Landmeter van het Kadaster J. M. H. Heines door den Minister van Financiën als zijne vertegenwoor diger is benoemd op het congres van de Internationale Land metersfederatie, dat van 1014 Sept. e.k. te Zürich zal worden gehouden, en wel buiten bezwaar van 's Rijks schatkist; betreurt het feit, dat deze vertegenwoordiging buiten bezwaar van de schatkist geschiedt en gaat over tot de orde van den dag.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 169