166 Deze motie wordt aangenomen met 35 stemmen voor, 30 tegen en 1 blanco. De he^r Heines geeft te kennen den Minister te gelegener tijd ook mondeling de gevoelens van de vergadering te zullen mede- deelen. h. Bespreking van de mogelijkheid van het houden van het volgende congres der Int. Landmetersfederatie in Nederland, b.v. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan onze Vereeniging. De Voorzitter geeft een overzicht van de vele moeilijkheden die aan het houden van zoo'n congres vast zitten. Wel heeft het Bestuur deze zaak reeds lang overwogen en heeft de heer de Korver in een brief zoo'n congres warm aanbevolen, als zijnde in het belang van het vak en van het corps, maar het Bestuur ontveinst zich niet de zware taak die het op zijne schouders zou nemen en is zich bewust van de verantwoordelijkheid om, eenmaal ermede begonnen, zoo'n congres ook goed te doen slagen. Ook op andere wijze kan het 50-jarig bestaan van onze ver eeniging waardig worden gevierd. De beslissing om het volgende congres in Nederland te houden ligt niet aan ons, maar behoort aan het congres te Zürich. In Parijs heeft echter in 1926 het congres zelf niet beslist, maar een jaar daarna het Bestuur van de Federatie, nadat de Zwitsersche Landmetersvereeniging zich van regeeringssteun had verzekerd. In Parijs kon aan het inter nationale congres veel worden geboden in Zwitserland zal dit eveneens het geval zijn. Daar bestaat een autonoom kadaster onder het Ministerie van Justitie, het is daar een jong dienstvak; de opmaking en vernieuwing van het Kadaster is daar in verband met invoering van het grondboekstelsel in vollen gang. De ont wikkeling der instrumentenfabricatie is daardoor ook al zeer be vorderd. De Voorzitter heeft er een zwaar hoofd in om hier een congres te houden. Twee hoofdbezwaren brengt hij naar voren. Ten eerste de inrichting van het congres en ten tweede de financieele kant. De kosten zijn zeer hoog en aangezien het ledental onzer vereeniging gering is in vergelijking met andere landen, zullen de financieele offers groot moeten zijn. Hij ver wacht dat gedurende 33.4 jaar een extra contributie van f 10 geheven moet worden. De heeren Roelofs en J. H. Jonas vinden in dit bedrag geen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 170