167 bezwaar; beide achten een congres voor ons van groot belang. De heer Houben vraagt of in Zürich direct de beslissing ge nomen wordt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit vrij zeker niet het geval za.1 zijn, maar wanneer de Nederlandsche vereeniging aan biedt het congres hier te houden, moet zij feitelijk reeds van regeeringssteun verzekerd zijn. De heeren Tienstra en Heines stellen voor eerst eene be slissing te nemen omtrent de financiën, zij stellen voor, dat alle leden gedurende vier jaar f 10.— extra contributie betalen, welk voorstel door eene groote meerderheid wordt aangenomen. Daarna wordt door de vergadering de wenschelijkheid uitgespro ken, het volgende congres hier te houden, maar zij laat aan de afge vaardigden over om in Zürich naar omstandigheden te handelen. i. Bespreking van het rapport «Veldassistenten». De Voorzitter geeft een overzicht van het geen in de huis houdelijke vergadering is besproken en werd beslist. De heer Houben zou het rapport thans niet verder willen bespreken, nu reeds eene beslissing is gevallen; hij had verwacht eene bespreking in het huishoudelijke gedeelte en in het openbare gedeelte van deze vergadering en daarna eene beslissing in het openbare gedeelte. De Voorzitter stemt toe, dat de opvatting van den heer Houben principieel juist is, maar wijst erop, dat door het geven der op dracht in de huishoudelijke vergadering van '29 en door de onvermijdelijke koppeling van het vraagstuk der v. a. aan de reorganisatievoorstellen, welke alleen in het huishoudelijk gedeelte ter sprake kwamen, de loop van zaken aldus geweest is. Verdere bespreking heeft dan niet plaats. k. Motie van de afd. 's-Gravenhage: De alg. vergadering wenscht dat het Bestuur uitvoering geeft aan de conclusies, neergelegd in het rapport van de Commissie- Bakker (zie Tijdschrift 1929 blz. 130-131) behalve wat betreft de veldassistenten. Toelichting. De afd. 's-Gravenhage meent, dat op de laatste Alg. Verg. het rapport aanvaard is met de bedoeling, dat het Bestuur uitvoering geeft aan de daarin vervatte conclusies. Zij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 171