169 Hiermede kan de voorzitter en de vergadering zich niet ver eenigen, waarna de voorzitter, vrij laat in den middag reeds, de vergadering sluit. 's-Gravenhage Sept. '30 De Secretaris H. J. PIETERS. Naschrift. Op 2 September hebben ruim 60 personen een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewerken. Begunstigd door prachtig weer, viel deze tocht zeer in de smaak, aan boord heerschte een opgewekte stemming. Met groote belangstelling is onder deskundige leiding een deel der werken in den Oever bezichtigd, velen zullen het zeker be treuren, dat er niet meer tijd beschikbaar was om nog meer onderdeelen van deze grootsche onderneming in oogenschouw te nemen. H J P HET 4e INTERNATIONAAL LANDMETERS CONGRES TE ZURICH (11—14 SEPTEMBER 1930). Meer dan 550 vakgenoten uit 32 landen waren ter bijwoning van dit congres in de mooie Zwitsersche stad Zürich samengekomen. Het vorige congres te Parijs telde ongeveer 3°o deelnemers. Voor de Zwitsersche landmetersvereeniging en voor de „Eidgenössische Technische Hochschule te Zürich, die het congres in haar prachtig ge bouw gastvrijheid verleende, is de gebeurtenis een groot succes geweest. Vertegenwoordigd waren de volgende landen: Vereenigde staten van Noord Amerika, België, Clili, China, Cuba, Denemarken, Duitschland, Engeland, Estland, Frankrijk, Griekenland, Guatemala, Nederland, Japan, Italië, Canada, Lettland, Litauen, Luxemburg, Mexico, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Tschecho-Slovakije, Turkije, Hon-' garije, Venezuela, Joegoslavië, Nederlandsch Indië, Strait-Settlements. Het eereprisidentschap berustte bij den „Bundesrat Haberlin, Chef des eidgenössischen Justiz- und Polizeidepartements. De leiding van het congres was in handen van de Zwitsersche congresleiding met Stadtgeometer Bertschmann te Zürich als president en Allenspach te Gosznau als algemeen secretaris. De feestelijke openingsbijeenkomst vond Donderdag n September om 9 uur 's morgens plaats in het Auditorium Maximum van de Technische hoogeschool te Zürich. In tegenwoordigheid van alle congresdeelnemers

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 173