17 2 c. Proef „Oosterhout" (Aerocartograaf „Hugershoff") luchtfoto's op schaal I 15.000 (f 18 cm, vlieghoogte 2700 m.) fotografie schaal 1 12500, een fotografische verkleining op schaal 1 25.000 (deze proefneming is nog niet geëindigd.) 2. I. Boer, oud Ingenieur-Verificateur van het kadaster te Arnhem; a. Declivometer. (Het apparaat is beschreven in het „Zeitschriit für Bildmessung und Luftbildwesen" 1928, overdruk bldz. 24); b. Model van een vereenvoudigde hellingmeter. Tot de inzenders op de tentoonstelling behoorden overheidsinstellingen, cultuurtechnische bureaux, hoogere onderwijsinrichtingen, particuliere bureaux en vele vooraanstaande firma's op het gebied van instrumentenbouw. (Zoo mogelijk komen wij later hierop nog terug).. Naast het werk was ook voor het genoegen een plaatsje ingeruimd. Een rondrit door de stad in een groot aantal open auto's had plaats, verder een tocht op het prachtige meer van Zürich, met een lunch aan boord, aangeboden door de stad Zürich. Het hoogtepunt van het feest was een galadiner in Grand Hotel Dolder, waar het congres de gast was van de Zwitsersche regeering en van die van het kantoor Zürich. Nadat eerst Bundesrat Haberlin de delegatie's uit de verschillende landen ontvangen had en na een begroetingsrede van den Heer Berts,chmann, hield de Bundesrat Haberlin een welkomstrede namens de Zwitsersche bondsraad en de Züricher regeering. Stadtprasident Dr. Klöti sprak namens de stad Zürich, waarna vele redenaars uit verschillende landen het woord voerden. Voor de Nederlanders sprak de Heer J. M. H. Heines. Zondag 14 September werd het feest besloten met een tocht ndar de „Rigi". Per extra trein werd eerst gereisd naar Arth-Goldau en van daaruit met de tandradbaan naar boven, naar de top van de 1800 m. hooge Rigi. Langs de baan had de Zwitsersche landmetersvereeniging vlaggen van de kantons opgesteld en daarna een bijzonder aardige attentie aan de congressisten bereid. Bij een heerlijk maal en geestige tafelspeeches vloog de tijd om. De nevel, die eerst het uitzicht geheel belemmerde trok tijdens h( t diner op, waardoor een ieder naar buiten werd gelokt om te genieten van het uitzicht op het Vierwoudsteden meer en het im posante Zwitsersche landschap. Tot slot volgde er nog een min of meer roerende verrassing, door het meet vliegtuig 152 van den Zwitserschen meetdienst. Het vliegtuig cirkelde verschillende keeren rondom den top van de Rigi, toen het plotseling vlak voor het Hotel een valscherm uitwierp.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 176