174 Art. 29. (Materieele behoeften en kosten, aan de uitoefening van den dienst verbonden) a. bureelkosten 77.200,80.000, b. enz. f reiskosten 2) 95.000,75.000. Toelichtingen. 1) Voor 1931 wordt meer aangevraagd voor 5 adspirant- landmeters en 28 teekenaars; minder voor 7 landmeters. Uitbreiding van het aantal adsp.-lan dm eters is een gevolg van indertijd gedane toezeggingen aan eenige studenten van de Land- bouwhoogeschool te Wageningen, dat zij bij den dienst van het kadaster zouden worden benoemd, zoodra zij aan de vereischte examens zouden hebben voldaan. Door uitbreiding van het aantal teekenaars zal het aantal landmeters kunnen worden verminderd en zal hier en daar bestaande achterstand bij den landmeet kundigen dienst kunnen worden bestreden, omdat teekenaars kunnen worden belast met werkzaamheden, welke thans nog door landmeters worden verricht. 2) De nog steeds omvangrijke werkzaamheden te velde dwingen er toe deze kosten te ramen op het bedrag der uitgaven over 1929. Afdeeling VI. (Dienst der Domeinen). Art. 34. Volgens de toelichtingen is hier gerekend op een vermeerdering van het aantal teekenaars met één, noodzakelijk door de werkzaamheden ten gevolge van grensregelingen. BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN. Eervol ontslag. Bij Kon. besluit van 14 Aug. 1930 is aan M. Lunenburg, landmeter van het kadaster te Leiden, op zijn verzoek, met in gang van 21 dezer eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. Eervol ontslagen met ingang van October rpjo: A. v. d. Bosch, teekenaar te 's-Gravenhage. M. J. Kuik, teekenaar te Arnhem.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 178