179 M. F. Ferwerda, Fortuin, Geerts, Glerum, J. Joh. Gorter, Govers, Guichard, Haasbroek, Hardorff, Harkink, A. A. H. Heezemans, Heines, Henkei, Heymel, Hof, Hoving, Jacobs, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jonker, Joosten, Kiers, Klompe, Kluvers, Korver, Kramer, Krombeen, van Leusen, Lunshof, Meindersma, Mooy, de Neyn van Hoogwerff, Nottelman, Nunnink, Olie, Oostingh, H. J. Pieters, J. H. Pieters, ter Plegt, Poortman, van Riessen, Rietsema, Roelofs, D. G. Sanders, Schram, Schuurman, H. F. C. Smeulders, Smit, Tienstra, Timmerman, van der Voort, de Vroome, Warners, Wolters. (68 leden). a. In zijn openingswoord heet de Voorzitter, de heer Heines, de vergadering welkom en deelt mede, dat in verband met den tocht naar de Zuiderzeewerken het huishoudelijke gedeelte van deze jaarvergadering wordt gehouden vóór het algemeene gedeelte. Hij memoreert het voornaamste feit van het afgeloopen jaar n.l. de samenvoeging aan het departement van de afdeelingen Hypotheken en Kadaster onder het dienstvak „Belastingen". Onze tak van dienst is daardoor gekomen in een eenigszins defensieve stelling, waardoor voortdurende waakzaamheid en actie van het Bestuur noodzakelijk is. Het Bestuur zal steeds trachten invloed op den gang van zaken uit te' oefenen. Bij een bezoek aan den Directeur-Generaal zijn de eischen van den technischen dienst naar voren gebracht, welke eischen voortkomen uit het publiek en uit de economische belangen welke het Kadaster dient. Het Bestuur heeft bij die gelegenheid betoogd dat in technisch opzicht het Kadaster nog vooruit moet worden gebracht en het heeft toen zijn vrees uitgesproken, dat in de toekomst niet volledig aan deze eischen zou worden voldaan, wegens algeheele samenvoeging met den fiscalen dienst. Aan het Bestuur werd echter de verzekering gegeven, dat daarover geen zorg behoefde te bestaan en dat in dezelfde lijn als tot nu toe zou worden voortgegaan met de behartiging van die belangen. De meerdere zelfstandigheid van den landmeter, welke in de voor stellen tot I. K. wijziging in de laatste jaren tot uiting is gebracht, is ter sprake gekomen bij een bezoek aan den Secretaris-Generaal aan het departement van Financiën. De Centrale van Hoogere Rijksambtenaren is steeds diligent tot het verkrijgen van verbeteringen in de Pensioenwet en in de algemeene ver plaatsingsvoorschriften. De Voorzitter spreekt verder den wensch uit, dat de vergadering een vlot verloop moge hebben en dat de discusiën wederom in een prettigen toon mogen worden gehouden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 183