182 Tevens worden dikwijls door de leden inlichtingen gevraagd, welke steeds zoo uitvoerig mogelijk worden gegeven, maar die niet altijd voor publiciteit vatbaar zijn. Het Bestuur is zeker bereid de samenwerking met de leden te bevorderen en wenscht niets liever. De heer Tienstra constateert het feit, dat we niet voldoende richtlijnen kennen; thans is het een belangrijke tijd, waarin hoofdpunten aan de orde komen. Hoe stelt het Bestuur zich voor in de toekomst te handelen; dit zouden we nu moeten weten. De Voorzitter zegt, dat de vele losse geruchten en vage mededeelingen niet kunnen worden gepubliceerd. Bij een bezoek aan den Minister heeft het Bestuur verzocht, dat er geen wijzigingen in den kadastralen dienst gebracht zouden worden, voordat onze Vereeniging is gehoord, en voordat wij hem van objectieve voor lichting hebben gediend. Wij hebben gevraagd om het volledige rapport Jansma ter inzage te mogen hebben maar wij konden het niet verkrijgen. Wij hebben gewezen op de noodzakelijkheid van eene nieuwe Hand leiding voor de Technische Werkzaamheden en een verbeterde editie der I.K. De heer Smit vindt, dat de leden te laat hooren wat er gebeurd en gedaan is. De heer Rietsema zou het rapport Jansma voor zoover het nader hand bekend is geworden aan eiken landmeter willen verstrekken, waarop de Voorzitter er nogmaals op wijst, dat aan het Bestuur het rapport is geweigerd, zoodat het niet kan worden gepubliceerd. d. Rekening en verantwoording over 1929. Hieromtrent verlangt niemand het woord, waarna de Voorzitter den Penningmeester bedankt voor zijn goed beheer. e. Begrooting 1931 In verband met het batig saldo van 1929 wenscht de heer Heezemans weer eene vergoeding te geven aan den Secretaris-Penningmeester en hij stelt voor daarvoor f 200.op de begrooting te plaatsen. .Op een vraag van den heer Wolters deelt de Penningmeester mede, dat vroeger eene vergoeding werd gegeven van f 100.toen de begrooting moeilijk sluitend te krijgen was, is van deze vergoeding geen gebruik gemaakt en later is zij geheel van de begrooting verdwenen. Hij stelt voor het bedrag thans weer op f 100.te brengen, welk voorstel, nadat de heer Heezemans nog op het tegenwoordige indexcijfer had gewezen, wordt aangenomen. De Voorzitter wijst nog op het onderschrift van de agenda, volgens hetwelk het Bestuur de bootreis verbonden aan het bezoek aan de Zuiderzeewerken door de Vereeniging wil laten betalen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 186