iÖ3 De vergadering gaat hiermede accoord. Verder is hij van meening, dat het laatste gedeelte van punt g der agenda van het openbare gedeelte van deze algemeene vergadering thans moet worden behandeld, dat dit verband houdt met onvoorziene uitgaven over 1930, en wijl over de financiën in het huishoudelijke gedeelte wordt beslist. De heer Smit wijst op het treurige feit, dat de vertegenwoordiger van den Minister van Financiën op het a.s. congres te Zürich alle onkosten zelf moet betalen, terwijl andere regeeringsafgevaardigden wel vergoeding ontvangen, zelfs van het ministerie van Financiën! Bij een eventueel later congres zou de vertegenwoordiger de voorwaarde moeten stellen, dat alle onkosten vergoed worden of anders moeten weigeren. Hiermede kan de Voorzitter zich vereenigen, maar hij wenscht niet op de ge nomen beslissing terug te komen. De afd. Arnhem'wenscht dit echter wel, zij wenscht den Minister te verzoeken alsnog aan zijnen vertegen woordiger te Zürich reis- en vergoeden en bij eventueele weigering de vereeniging dit te laten betalen. De heer O. Jonas zegt dat de vertegenwoordiger Heines een der op richters en der steunpilaren is der Internationale Landmetersfederatie, voor wien hij meer waardeering bij den Minister had verwacht. De heer Glerum wenscht het voorstel Arnhem in een motie samen te vatten, hetgeen door den heer Smeulders wordt ondersteund. Deze motie zal worden behandeld bij punt g van het algemeene gedeelte dezer vergadering. De heer Heines wenscht liever geen motie, maar meent dat de ge legenheid zich wel eens zal voordoen om aan den Minister mondeling de gevoelens van de vergadering te kunnen mededeelen. Het voorste] om f 150.beschikbaar te stellen voor afgevaardigden van K. en L. wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. f. Redactie Huish. Orgaan. De afd. Breda stelt voor, het verslag van het behandelde in het huis houdelijk gedeelte der algemeene vergadering, als zijnde vaak van ver- trouwelijken aard, alleen te doen toekomen aan de gewone leden van K. en L. en dus los van het Tijdschrift. De heer Heezemans verdedigt dit voorstel. Hij wenscht meer ge heimhouding te verkrijgen en hoopt dat de leden zich meer openhartig zullen uiten. De Voorzitter wijst erop, dat ieder volgens het huish. reglement het huish. orgaan kan verkrijgen, dat dus geheimhouding niet wordt bereikt. De heer Smit betoogt, dat de kracht van onze middelen tot actie ligt in de publiciteit, dit strijdmiddel mogen we niet prijsgeven. Waarvoor

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 187