i9i De Voorzitter geeft een overzicht van de verbeteringen, die de laatste jaren reeds zijn aangebracht, maar zegt toe dat het Bestuur dit onderwerp aan het Ministerie ter sprake zal brengen. m. Voorstel der afdeeling Roermond: Het Bestuur van de Ver. v. K. en L. dringe te bevoegde plaatse erop aan, dat in voorkomende gevallen de Landmeter benoemd wordt in de Commissies tot vaststelling van 's Rijks grenzen. De Secretaris H. j. Pieters leest enkele artikelen voor uit het Kon. Besluit van 4 Ap. 1852, houdende goedkeuring van het Reglement, den 8 Maart 1852, tusschen Nederland en Pruissen vastgesteld, voor het onderhoud en de vernieuwing der grenspalen tusschen de beide Rijken. Hieruit blijkt dat de Ings. Ver. of hunne gemachtigden in de commissies worden benoemd. In de divisie Roermond schijnt dit thans de Ing. Ver. te zijn, terwijl in de andere divisies steeds de landmeter als gemachtigde optreedt. Daar in de div. Roermond binnenkort wel verandering van Ing. Ver. zal plaats hebben, wordt besloten deze zaak verder te laten rusten. n. Benoeming afgevaardigden naar de Alg. Verg. der ondersteuning^- vereeniging (H. O. R. A.) 0. Benoeming van twee afgevaardigden en twee plaatsvervangers in den Vereenigingsraad der Centrale van Hoogere Rijksambtenaren. De afdoening dezer punten worden aan het Bestuur overgelaten. p. Voor de rondvraag meldt zich niemand aan, waarna de Voorzitter de vergadering sluit met een woord van dank aan de trouw opgekomen leden en aan, de heeren de Vroome, Bakker en Prinsen, die zoo goed zijn geweest hunne medewerking te verleenen tot het samenstellen van het rapport omtrent de veldassistenten. De heer Smeulders meent niet te mogen nalaten als tolk der geheele vergadering op te treden en den Voorzitter dank te zeggen voor de aan gename manier, waarop hij de vergadering heeft geleid. 's-Gravenhage, Sept. 1930. De Secretaris, H. J. Pieters. Het voorschieten van arbeidsloonen en andere dienstuitgaven. Door veel landmeters, en wel speciaal door de jongere, wordt het dikwijls als een bezwaar beschouwd iedere maand een belangrijk bedrag uit te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 195