197 MINISTERIE VAN FINANCIËN Herinrichting van den dienst van het kadaster. ALBERT, Koning der Belgen, Aan allen, tegenwoordigen en toekomenden, Heil. Gelet op Ons besluit van 27 April 1923 tot herinrichting van den dienst van het kadaster; Overwegende dat, om zijn verschillende doeleinden te bereiken, de dienst van het kadaster, op het stuk van organisatie en werking, een zelfstandigheid moet genieten waarbij het hem mogelijk is zijn activiteit zoo voordeelig mogelijk voor allen en zonder bevoorrechting van iemand te regelen; Overwegende daarenboven dat de uitbreiding van het complex ge bouwde immobiliën, het bestaan van woningen voor meerdere gezinnen, alsmede het identificeeren van de niet gebouwde perceelen eene om werking van het kadaster dringend van noode maken, waarbij het maxi mum van zekerheid ter vestiging en bewaring van de eigendoms- en de hypotheekrechten wordt gegeven; Overwegende dat, van dit standpunt uit, het evenzeer van noode is de immobiliën te specialiseeren als de personen te individualiseeren en dat het eerstbedoelde, net zooals het laatstbedoelde het kort geleden werd, ter hoogte van de vereischten van het grondregime dient gebracht; Overwegende dat de commissie belast met het grondig onderzoek van de werking der rijksdiensten zoomede het Schatkistcomité achtereen-, volgens het advies hebben uitgebracht dat de zelfstandigheid van het kadaster ten grondslag van deszelfs vernieuwing moet liggen; Op de voordracht van Onze in raad vereenigde Ministers, Wij hebben besloten en Wij besluiten: Artikel 1. De diensten van het kadaster worden van het beheer der rechtstreeksche belastingen afgescheiden om, onder het gezag van den Minister van Financiën, een zelfstandig bestuur uit te maken. Art. 2, 1. Een, directeur wordt aan de leiding van de hoofddiensten en de buitendiensten gesteld. Hij vervult de verplichtingen en neemt de verantwoordelijkheid op zich van een bestuurshoofd. Telkenjare bezoekt hij ten minste eenmaal de bureelen van elke be waring van het kadaster. 2. Hij heeft den rang en de wedde van de directeurs van het Ministerie van Financiën.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 201