199 7°. Het bepalen en het herzien van de inkomsten uit de perceelen 8°. De bewaring, de herstelling en de vernieuwing van het in de ge meenten neergelegd archief en dito plans; 9°. De wederinvoering van een officieelen vermenigvuldiger; io°. De ruilverkaveling van het grondeigendom; ii°. De bijzondere werkzaamheden van de landmeters van het kadaster. Art. 8. Er is, ter hoofdplaats van elke provincie, eene bewaring van het kadaster. De gewestelijke bewaringen worden echter bij overgangsmaatregel ge handhaafd daar waar zij werden gevestigd. Art. 9 I. De bewaarder zorgt voor den goeden gang van den dienst in zijne bureelen en gaat ter plaatse, over de gansche provincie, de uit voering, naar al de graden van de hiërarchie, van de verrichtingen be treffende het kadaster na. Hij richt zijne rondreizen derwijze in dat hij telkenjare de verrichtingen van den controleur en ten minste alle twee jaar die van de landmeters nagaat. Aan de inspecteur van zijn gewest geeft hij de landmeters aan van wie hij, desvoorkomend, de werkzaamheden binnen den reglementairen termijn niet kan controleeren. 2. Gedurende zijn afwezigheid wordt de bewaarder door het bureel- hoofd ter directie vervangen. Art. io. In elke bewaring worden het rechtstreeksch toezicht over het personeel en de werkelijke leiding van de bureelwerkzaamheden aan het bureelhoofd toevertrouwd. Deze teekent de uittreksels uit en de afschriften van de kadaster bescheiden; hij zogt ervoor dat de kosten ervan op het reglementair tijdstip bij den ontvanger der rechtstreeksche belastingen worden gestort. Art. ii, i. Voor de uitvoering van de technische werkzaamheden van het kadaster worden de gemeenten van het rijk in kadasterressorten ingedeeld. Het bestuur van deze ressorten wordt toevertrouwd aan landmeters en, bij ontstentenis, aan surnumerairs. De ressorten van een provincie worden gegroepeerd in één of meer controles. Uitzonderingsgewijs mag een controle tot verschillende provincies be- hoorende ressorten begrijpen. 2. De huidige samenstelling der ressorten en der controles van het kadaster wordt voorloopig gehandhaafd. Art. 12. De controleur gaat al de verrichtingen van de verschillende ressorten van zijn ambtgebied tot in de bijzonderheden na. Art. 13. In de buitendiensten bestaat het personeel van het kadaster

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 203