202 Gelet op Ons besluit van heden tot omzetting van de diensten van het kadaster in een zelfstandig bestuur; Op de voordracht van Onzen Minister van Financiën, Wij hebben besloten en Wij besluiten HOOFDSTUK I. De bewaring van het kadaster IN HET ALGEMEEN. Artikel i, i. Onder voorbehoud van onderstaande wijzigingen wordt het bij koninklijk besluit van 26 Juli 1877 goedgekeurde reglement voor de bewaring van het kadaster gehandhaafd in zijn aanvankelijke of ge amendeerde bepalingen van kracht op den datum van dit besluit. De artikelen 121 enz. 2. Voor de uitvoering van het reglement worden de bewaarder en de landmeter van het kadaster in de plaats gesteld van den directeur en den controleur van de rechtstreeksche belastingen, en de inspecteurs van het kadaster, in hunne respectieve gebieden, in de plaats van den bijzonderen inspecteur. De landmeters van het kadaster hernemen hunnen titel en hunne ambtsbevoegdheid. 3. Het archief enz. 4. Een duplicaat van den kadastralen legger n°. 212 wordt ter be schikking van de ontvangers der rechtstreeksche belastingen gesteld voor elke gemeente of sectie van gemeenten van hun ambtsgebied. 5. De artikelen 15, 1, 16, I, 79, 5, 92, 6, 107, 108 en 110, 1, van het reglement worden door onderstaande bepalingen vervangen: „Art. 15. 1. De opgaven n°. 219 worden opgemaakt met groote nauwgezetheid. „De namen worden met vette letters geschreven. Daarna de voor namen, voluit, alsmede de vermelding van plaats en datum van geboorte. „De schrijfwijze van de namen en voornamen, alsmede de volgorde van de voornamen moet met de schrifturen van den burgerlijken stand overeenkomen. „De nieuwe eigenaars (7° kolom) worden ingeschreven met vermelding van hun adres (gemeente, straat en nummer), telkens als de akten en de aangiften die inlichtingen behelzen. „De onroerende goederen worden beschreven volgens den inhoud van de akten en aangiften. „Benevens de kadastrale aanduidingen (sectie, nummer en grootte van ieder perceel) dienen de aard van het eigendom, de plaatsbenaming, de aangrenzende erven aangegeven." „Art. 16, 1. De opgaven n°. 219 worden maandelijks opgemaakt; zij behelzen de geregistreerde akten en de in den loop eener zelfde

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 206