203 maand definitief geworden memories van successie; zij worden aan den landmeter vóór den 5n der volgende maand ingezonden." „Art. 92, 6. De landmeter spoort de eigenaars aan hun eigen dommen te doen afpalen, en herinnert hen daarbij de hun bij artikel 646 van het Burgerlijk Wetboek en bij artikel 38 van het Landwetboek verleende vrijheid. „Wanneer een afpaling gedaan is, neemt de landmeter twee afschriften van de processen-verbaal en plans die tot titels aan de partijen dienen, behoudt er één van voor zijn archief en stuurt het ander aan den be waarder bij het einde van zijn eerste jaarlijksche rondreis. „Zijn aandacht wordt gevestigd op de artikelen 46 en 47 van het Landwetboek en op de artikelen 29 en 30 van het Boschwetboek. „De landmeter handelt zoo eveneens wat betreft de afstanden van mandeeligheid, die geregistreerd werden. „De afstanden van mandeeligheid maken eigendomsveranderingen uit als de muur geheel op eigen grond gebouwd werd; zij moeten als zoo danig behandeld worden om reden van de verandering van grenzen. „Indien zij zonder geregistreerde akte gedaan werden, vermeldt de landmeter ze aan den ontvanger der registratie van het ressort waarin de goederen gelegen zijn." „Art. 107. De landmeters gaan over tot de schatting van de gebouwde en ongebouwde eigendommen, met uitzondering van buitengewone ge bouwen als daar zijn: kasteelen, kloosters, kostscholen, colleges, feestzalen, schouwburgen, circussen, bioskopen, zwemdokken, groote warenhuizen, en groote restauraties-hotels, banken, fabrieken, werkhuizen en meergezins woningen, waarvan de schatting door de controleurs gedaan wordt. „Voor het gemak van hun taak genieten zij de vrijheid om, zonder verplaatsing, bij de ontvangers der registratie, inzage te nemen van den algemeenen staal der openbare verkoopingen n°. 164, alsmede van de staten der huurceelen, n°. 169. Gedurende de tijdperken van herziening ontvangen zij om de drie maand, de staten der huurceelen n°. 169, waarvan zij de nieuwe aanteekeningen opnemen." „Art. 110, r. Om over te gaan tot de schattingen is de landmeter voorzien van het proces-verbaal nr. 228, van de in artikel 108 vermelde tabellen der types alsmede van de kadastrale plans. „De controleur is voorzien van het proces-verbaal nr. 228, van enz. HOOFDSTUK II. Perceelsgewijze schattingen. IN HET BIJZONDER. Art. 2. Onder de nieuwe wetten kunnen de bij de wet aan het bestuur van het kadaster toevertrouwde perceelsgewijze schattingen uitgelokt worden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 207