204 i°. Door nieuwe gebouwen, geheele of gedeeltelijke herbouwingen, verhoogingen, vergrootingen, geheele of gedeeltelijke afbraak, enz., met één woord, door alle aanmerkelijke wijzigingen die toegebracht zijn of zullen worden aan vaste goederen, vóór i Januari van het jaar dat volgt op het jaar van voltooiing der bij de wet van 13 Juli 1930 voorgeschreven pertequatie. 2°. Door wijzigingen van dien aard welke later zullen voorkomen tusschen het in toepassing stellen van twee algemeene herzieningen; 3°. Door een algemeene herziening van de inkomsten. Sectie 2. Intercalaire tijdperken. Art. 4, 1. Na het overgangstijdperk en buiten de algemeene perrequa- tiën, kunnen de kadastrale inkomsten slechts herzien worden uit hoofde van nieuwe gebouwen, van herbouwingen of aanmerkelijke wijzigingen aangebracht aan gebouwde of ongebouwde perceelen. De veranderingen worden slechts in aanmerking genomen indien zij van dien aard zijn dat zij een vermeerdering of een vermindering van in komen, met minstens één tiende per perceel, kunnen ten gevolge hebben. 2. De landmeter van het ressort en de gelastigde van den burge meester der gemeente waarin de vaste goederen gelegen zijn, gaan over tot het bepalen van het nieuwe parcellaire inkomen bij vergelijking met de inkomsten uit de onroerende goederen van denzelfden aard, en van een soortgelijke opbrengst welke als types genomen werden bij de jongste algemeene herziening en bijkomender wijze door het toepassen op de handelswaarde van den gemiddelden voet welke bij dezelfde gelegenheid voor de huuropbrengst in de gemeente vastgesteld werd. Sectie 3. Periodieke percequatiën. Art. 7. Het opzoeken der types wordt gedaan, in elke gemeente, door den iandmeter van het ressort en den door den burgemeester gecommit teerden persoon, op wien de bepalingen van 4 en 5 van artikel 4 toepasselijk zijn. Indien dit opzoeken buiten het grondgebied moet gebeuren, wordt het verder alleen door den landmeter gedaan, die de uitslagen er van aan den gelastigde van den burgemeester mededeelt. Art. 8, 1. De controleurs van het kadaster schakelen de uitslagen der opzoekingen in hunne respectieve ressorten samen en plegen voor hetzelfde doel overleg met hun collega's der omliggende controles. Ze dragen er bijzonder zorg voor dat de door hun ondergeschikten aangebrachte types, wegens overdrijving niet kunnen worden gehekeld. Vooral wat de werkmanshuizen of andere, welke daarmede kunnen worden gelijkgesteld, zoomede goedkoope woningen betreft, zonder dat

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 208