2°5 op de omstandigheid dient gelet dat de onroerende goederen in huur zijn gegeven, is gematigdheid aanbevelenswaardig. Hetzelfde geldt voor de onroerende goederen met een historisch of oudheidkundig karakter. Hunnerzijds trachten de bewaarders en inspecteurs de verdeelende recht vaardigheid te doen in acht nemen bij de schattingen, en laten hun invloed gelden bij de controleurs aan welke zij, in daartoe belegde vergaderingen, de richtsnoeren zullen geven. 2. Schatters van onroerende goederen en op pensioen gestelde ambtenaren of agenten van het kadaster, die door den Minister van Financiën zijn aangesteld, mogen aan de peraequatie medewerken om de landmeters en controleurs van het kadaster te vervangen. Voor hun werkzaamheden wordt hun eene vergoeding toegelegd, waarvan het bedrag door den Minister van Financiën wordt vastgesteld. Art. 9. De door den landmeter en den gelastigde van den burgemeester gekozen types worden aan de goedkeuring eener plaatselijke commissie onderworpen, die er zich bij aansluit of hare aanmerkingen binnen veertien dagen doet kennen. HOOFDSTUK III. Retributie voor kadastrale uittreksels. Art. 12. Artikel 7 van Ons besluit van 4 October 1928 wordt ver vangen door enz. Onze Minister van Financiën is belast met de uitvoering van dit besluit. Gegeven te Brussel, den 8en September 1930. Albert. Van Koningsweger De Minister van Financiën, Bon M. Houtart. ERVARINGEN OPGEDAAN BIJ DUBBELBEELD- AFSTANDSMETING. Aan het slot van mijn artikel over de ervaringen met de veldenmiilimeterbaak opgedaan bij dubbelbeeld-tachymetrie trok ik de conclusie, dat de dubbelbeeld-methode ook voor metingen, waaraan de hoogste eischen van nauwkeurigheid worden gesteld, bruikbaar is, al zou wellicht nog eenige verbetering te verkrijgen zijn door de verdeeling op invar aan te brengen. De voorbereidingen voor het zomer-practicum 1930 waarbij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 209