22 4 In de vergadering van 20 Februari 1929 had de Commissie het voor recht haar 50 jarig bestaan te herdenken, en daarbij de gelukwenschen van talrijke autoriteiten in ontvangst te nemen. Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1898 aan den Staat geschonken biblio theek onderging eenige uitbreiding op gelijke wijze als in het vorige jaar. Betrekkingen met het buitenland. De Section de Géodésie de 1'Union Géodésique et Géophysique Inter nationale hield in 1929 geen vergadering. Er werden voorbereidingen getroffen voor de in 1930 te Stockholm te houden vergadering, waar o.a. wijziging der statuten aan de orde zal komen. Ter voldoening aan een verzoek van het Geophysical Laboratory van de Carnegie Institution, en in afwachting van het gereed komen van in bewerking zijnde slingers bij een volgens het Nederlandsche model ge construeerd slingertoestel, slingers der Commissie in bruikleen te mogen hebben, werden drie invar-slingers beschikbaar gesteld. Bij de ramp met het voor wetenschappelijk onderzoek ingericht jacht „Carnegie" op 30 November 1929 in de haven van Apia, waarbij dit jacht door ontploffing en brand vernield werd, gingen deze slingers ver loren. De Commissie zal andere daarvoor in de plaats ontvangen. Werkzaamheden der commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1929: de driehoeksmeting; de sterrekundige waarnemingen; de waterpassing; de slingerwaarnemingen. Driehoeksmeting. Personeel. In 1929 bestond het personeel der driehoeksmeting uit de ingenieurs: Ir. N. Wildeboer en Ir. J. B. de Hulster; de landmeters: J. J. A. Heezemans, H. C. Hartman en A. J. H. Meertens en den rekenaar H. Vuurman. Bij Koninklijk besluit van 30 September 1929 N°. 14 werd de ingenieur Wildeboer met ingang van 1 Januari 1930 eervol uit 's lands dienst ontslagen. Bij resolutie van den Minister van Financiën van 28 October 1929, afdeeling Kadaster N°. 76 werd het overige personeel met ingang van 1 Januari 1930 ontheven van de werkzaamheden bij de Commissie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 228