220 en over de wijze, waarop van de uitkomsten gebruik gemaakt dient te worden. Voor de ontwikkeling der formules wordt verwezen naar eerder verschenen uitgaven der Commissie. De Commissie heeft thans voldaan aan het tot haar in 1889 gerichte verzoek van den Minister van Financiën om eene secundaire driehoeks meting van Nederland tot stand te brengen. Ingevolge resoluties van den Minister van Financiën van 28 Januari 1921, Afdeeling Hypotheken en Kadaster N°. 150 en van 28 October 1929, Afdeeling Kadaster N°. 76 werden met ingang van 1 Januari 1930: i°. de dienst der Rijksdriehoeksmeting, meer bijzonder die der Secun daire Driehoeksmeting overgebracht van de Rijkscommissie voor Graad meting en Waterpassing naar het Departement van Financiën, en de Ingenieur-Verificateur van het kadaster te Amsterdam belast met de leiding en het toezicht op de werkzaamheden aan dien dienst verbonden; 2°. de bij de Commissie dienst doende ambtenaren ontheven van hun werkzaamstelling bij de Commissie, overgeplaatst naar Amsterdam en werkzaam gesteld bij den Bijhoudingsdienst van de Rijksdriehoeksmeting onder de leiding en de bevelen van den Ingenieur-Verificateur van het kadaster aldaar; 3°. door de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing over gedragen aan het Departement van Financiën voor het archief van den ingenieur-verificateur van het kadaster te Amsterdam; a. de instrumenten en verdere hulpmiddelen ter uitvoering van het terreinwerk der secundaire driehoeksmeting; b. de materieele hulpmiddelen ter uitvoering van bureauwerkzaamheden der secundaire driehoeksmeting; c. de waarnemingsregisters en de bescheiden betreffende de uitvoering van terreinwerk en van berekening der secundaire driehoeksmeting; d. één der exemplaren geletterd B van de waarnemingsregisters, berekeningen, enz. van de primaire driehoeksmeting voor zoover deze stukken in duplo voorkomen; 4°. voor zoover de onder 3, c genoemde stukken in duplo bestaan, het tweede exemplaar ter beschikking gesteld van het Bestuur van den Landmeterscursus aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen ter be waring in het archief van de afdeeling Geodesie der Hoogeschool. Het uitvoerig proces-verbaal van overdracht werd opgemaakt in viervoud, waarvan één exemplaar voor het Departement van Financiën, eén voor de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing, één voor het archief van den ingenieur-verificateur van het kadaster te Amsterdam en éen voor het Bestuur van den Landmeterscursus te Wageningen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 230