zijn een handboek, waarin slechts weinig ontbreekt. De interes santste hoofdstukken handelen over de meetkundige grondslagen, de kamerasluitingen, het stereoscopisch zien en meten, de werk methode en het arbeidseffect en zeker belangwekkend is ook de ontwikkeling van de ideeën in de fotogrammetrie. Ofschoon 7 medewerkers hun bijdragen tot het boek geleverd hebben, is het toch een geheel Men bemerkt duidelijk dat het door een practisch mensch vervaardigd is, die persoonlijk aan de ontwikkeling van de fotogrammetrie heeft meegewerkt. Door de nieuwe gedachten die het boek brengt, effent het den weg voor verdere ontdekkingen. Een zeer volledig register en een uitgebreide literatuuropgave maken het boek tot een waardevol naslagwerk. Zekerheid op roerend goed dat bij den debiteur blijft. Lezing door Prof. Mr. J. C. van Oven, gehouden voor de broederschap van Candidaat-Notarissen in Nederland en zijne koloniën, in de Algemeene Vergadering van 4 Juli 1930. (Firma F. J. Belinfante te 's-Gravenhage). Mededeelingen en Berichten der Geldersche-Overijselsche Maatschappij van Landbouw, over 1930 I. («de Vlijt» Arnhem). Report of the Geodetic Work of the Trigonometrical Survey of the Union of South Africa, from January, 1927, to January, 1930 by Dr. W. C. van der Sterr. Travaux Géodésiques, exécutés aux Pays-Bas. 1927, 1928, 1929 (Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing) (Delft, Waltman). Beknopt overzicht van de werkzaamheden van de Trian gulatie Commissie in de jaren 1925 1930 ('s-Gravenhage, Algemeene landsdrukkerij). 234

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 238