BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN. Betioemd tot adsp. landmeter van het kadaster met ingang van 16 October 1930 te Eindhoven, A. M. Frederikse. Eervol ontslagen met ingang van 16 October 1930J. G. M. H. Schreurs, teekenaar van het kadaster te 's Hertogenbosch; met ingang van 1 November 1930: Mej. F. J. Bouff, teekenaar van het kadaster te Amsterdam. Eervol ontslagen met ingang van 1 Januari 193 xP. Wage- maker, landmeter van het kadaster te 's-Gravenhage. R u ilv er kaveling. In de gemeenten Moergestel en Oisterwijk. Onder voorzitterschap van jhr. mr. F. van Rijckevorsel, lid van Gedeputeerde Staten van Noordbrabant, heeft de stemming inzake een aangevraagde ruilverkaveling onder de gemeenten Moergestel en Oisterwijk plaats gehad. Het blok beslaat een oppervlakte van ongeveer 785 H.A. en bestaat voor het grootste deel uit lage heide en moerasgronden, toebehoorende aan ongeveer 300 rechthebbenden. Slechts 5 per sonen, een oppervlakte vertegenwoordigende van 34 H.A. stemden tegen, zoodat met een zeer groote meerderheid tot ruilverkaveling werd besloten. De centrale commissie voor ruilverkaveling, vertegenwoordigd door de heeren J. C. van Beek en H. J. van Leusen, heeft nadere inlichtingen verschaft en de plannen uiteengezet. De voorzitter heeft de belanghebbenden geluk gewenscht met het bereikte resultaat, waardoor het nu mogelijk wordt, deze groote oppervlakte, van nature vruchtbare gronden, tot hoogere productiviteit op te voeren, terwijl nieuwe bedrijven kunnen worden gesticht. Vacantiecursiis in fotogrammetrie. Van 16 tot 28 Maart 1931 vindt bovenstaande cursus, onder leiding van Dr. O. von Gruber te Jena plaats. Er zijn tevens practische oefeningen aan verbonden. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de redacteur van dit Tijdschrift. 235 Prov. N. Br. en 's-Hertogenb. Crt. 23 Oct. '30.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 239