238 dat het bij het ontwerpen van dit schema als richtlijnen heeft genomen de punten i tot en met 7, op beknopte wijze vermeld in de eveneens hierbij aangeboden memorie van toelichting, dat het Uwe Excellentie eerbiedig verzoekt de ontworpen wijzigingen wel in overweging te willen nemen, en dat het gaarne deze aangelegenheid hetzij op een gewone audiëntie, hetzij op een buitengewone, indien Uwe Excellentie ons daartoe mocht willen oproepen, verder zou willen toelichten, hetwelk doende, enz. (w-g-) J- Heines. (w.g.) H. J. PIETERS, (w.g.) O. Jonas. 's-Hertogenbosch, 's-Gravenhage, Ieplaan 129, 7 November 1930. Leeuwarden, AFSCHRIFT. Memorie van Toelichting, (behoorende bij het rekest van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde dd. 7 November 1930). Ter toelichting van de ontworpen I. K.-wijzigingen moge worden opgemerkt, dat zij in hoofdzaak neerkomen op hetgeen is samen gevat in onderstaande 7 punten en dat wijziging van verscheiden artikelen der I. K., als bepleit in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde 1928 afl. 6 en 1929 afl. 1 hier buiten be schouwing is gelaten. 1. Vastlegging der districte?i. [Art. jp). Door iederen landmeter in eenzelfden kring van gemeenten de gewone en zooveel mogelijk ook de buitengewone werkzaam heden te laten verrichten kunnen in 't algemeen de werkverdeeling en de werkwijze zoo economisch mogelijk zijn en wordt de ambitie van den landmeter bevorderd. De districts-indeeling, ongeveer zooals die reeds in de praktijk bestaat, worde daarom verstevigd door de vastlegging der districten in een Ministerieele Resolutie. Wat den omvang der districten betreft is voorloopig het meest gewenscht, dat deze worden vast-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 242