239 gesteld zoodanig, dat voor één landmeter met één teekenaar voortdurend een voldoende taak te verrichten valt, De districtslandmeter zij belast met alle werkzaamheden in zijn district, welke behooren tot het kunstmatig gedeelte van het Kadaster, dus ook met vernieuwing van plans, enz. In elke divisie moet dan voldoende ambulant personeel aan wezig zijn om bij zeer omvangrijk buitengewoon werk of bij sterke toeneming van het gewone werk in een bepaald district boven de gewone bezetting te worden werkzaam gesteld. De grenzen der districten dienen periodiek aan een onderzoek te worden onderworpen en bij grondig gebleken noodzakelijkheid te worden veranderd. 2. Bevestiging van de positie van den districtslandmeter (art." 5, ij, 18, ig, 20, 22, 39, 40, 41, 42, 46). Het wordt een juiste vorm van* organisatie geacht wanneer de districtslandmeter belast is met alle werkzaamheden in zijn district, welke behooren tot het kunstmatig gedeelte van het Kadaster, en hij de bevoegdheid heeft den geheelen dienst in het district te regelen (verg. art.n 39 t/m 42) en wanneer hem voor die regeling en uitvoering de volle verantwoordelijkheid (verg. artn. 98 en 99) wordt opgelegd. Hij zal dan ook als de chef van het in zijn district werkzame lagere personeel moeten worden aan gewezen. Die bevoegdheid kan alleen worden gegeven en die verant woordelijkheid kan alleen worden opgelegd aan ambtenaren met inzicht en ervaring, In den regel behoort daarom een landmeter met minder dan 5 dienstjaren niet te worden belast met de functie van districts-landmeter (evenmin als met de functie van landmeter chef eener hermeting, landmeter-chef eener ruilverkaveling). Wel licht kan bij een wijziging van het Organisatiebesluit Registratie en Domeinen 1924 de regeling worden getroffen, dat de in Wageningen afgestudeerden worden benoemd tot adjunct-land- meter. Worden deze geplaatst één jaar onder leiding van een districts-landmeter en ook nog bij een hermeting of bij een ruil verkaveling en doen zij na aanstelling tot landmeter zelfstandig dienst als ambulant-landmeter dan zullen zij later in de positie van districts-landmeter ten volle voor hun taak berekend kunnen zijn. Eischt de ambtenaar in deze positie aangesteld van zich

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 243