26 II. De onverdeelde helft in de perceelen, kadastraal bekend Gemeente Bodegraven, Sectie A, nummer 1614 uitweg en 1615 uitweg, te zamen voor het geheel groot dertig centiaren, waarvan de wederhelft toebehoort aan voornoemden Heer Nicolaas van Asperen. Zijnde deze verkoop geschied voor de som van vijf duizend gulden (ƒ5000.Comparant Dolfijn verklaart voor die som het voren sub I en II omschrevene te hebben gekocht en voor zich zeiven in koop aan te nemen. De Comparanten verklaren voorts dat deze verkoopen en koopen hebben plaats gehad onder de navolgende Voorwaarden en Bepalingen. I. Het gekochte gaat op den kooper over met alle lusten en lasten, heerschende en lijdende erfdienstbaarheden, waarmede het mocht bevoor recht of bezwaard zijn en nadat van gemeentewege de opstand is ver wijderd, welke opstand niet in den koop is begrepen. II. Koopers aanvaarden hun gekochte terstond na de verwijdering van den opstand, hetwelk zoo spoedig mogelijk geschiedt. III. De kosten op de overdracht en de levering vallende moeten door de koopers worden betaald. IV. De koopers zijn verplicht het door hen gekochte binnen twee jaren, te rekenen van den dag der aanvaarding onder II geregeld, te bebouwen met woon- en winkelhuizen, waarvan het uiterlijke en de plaatsing door Burgemeester en Wethouders der gemeente Bodegraven moet zijn goed gekeurd, terwijl bij niet-nakoming van deze voorwaarde de verkoopster, zonder eenige in gebreke stelling van de koopers, den vrijen eigendom en de beschikking over het terrein terug bekomt tegen restitutie aan de koopers van vijf en zeventig percent van den koopprijs. De koopers verklaarden de gemelde koopsommen op heden te zullen betalen ten kantore van den gemeente-ontvanger te Bodegraven. De Comparanten en na te noemen getuigen zijn mij notaris bekend. Waarvan akte in minuut is verleden te Bodegraven op tijd gemeld en in tegenwoordigheid van Jan van der Plas, verzekeringsagent en Wilhelmus Gerardus de Rook, barbier, beiden wonende te Bodegraven, als getuigen. Onmiddellijk na voorlezing is deze akte onderteekend door de verschenen personen, de getuigen en mij notaris. (geteekend) P. A. van Dam; Corn3, van den Heuvel; M. Vink; L. G. Dolf ijn, J. v. d. Plas; W. G. de Rook en J. L. Steenhouwer, nots.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 30