Geregistreerd te Alphen a/d Rijn den twintigsten Mei 1900 negen en twintig, deel 2 folio 44 nummer 840 twee bladen geen renvooi. Ontvangen voor recht ƒ96.25 en ƒ126.25, samen twee honderd twee en twintig gulden, vijftig cent 222.50). De ontvanger, (geteekend) W. Sterk. Uitgegeven voor afschrift, w.g. J. L. Steenhouwer, notaris. BOEKBESPREKING. Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechnik, Teil 1, 1030; door Curtius Müller, geheimer Regierungsrat, Professor in Bonn. (Prijs geb. 5 Mark.) Verlag von Konrad Wittwer. Stuttgart. Dit handige werkje bevat, behalve een praktische agenda een schat van gegevens nuttig voor den landmeter. Men treft er in aan o. a. een uitgebreide kwadraattafel, logarithmische en trigo nometrische tafels in 4 decimalen (de laatste voor oude zoowel als nieuwe verdeeling.) Een uitvoerig overzicht van de literatuur over het afgeloopen jaar, naar de verschillende onderdeelen van het vak gerangschikt, is verder zeer belangwekkend. MEDEDEELING. Gaarne verzoekt ondergeteekende de medewerking van de leden en abonné's, om de administratie van K. en L. eenvoudig te doen verloopen en daarvoor hunne contributies en abonnementsgelden voor 1 April te voldoen door overschrijving of storting op post rekening 113680 van O. J. Jonas te Leeuwarden. De contributie enz. bedraagt voor a. Gewone leden f 15.en f 1.voor het jubileumfonds; b. Buitengewone leden f 6.en een vrijwillige bijdrage voor het jubileumfonds; c. Abonné's op het tijdschrift 2.50. Wanneer de contributies door de correspondenten geïnd worden, kunnen die correspondenten die tevens penningmeester eener afdeeling zijn, daarvoor per lid ƒ1.50 bijdrage afhouden. Na 1 April zal per postkwitantie over de contributies, verhoogd met zegel en inningskosten beschikt worden. De Penningmeester. 27

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 31