28 BEHANDELING VAN DE RIJKSBEGROOTING IN DE TWEEDE KAMER. VIIde Hoofdstuk B. Voorloopig Verslag. Verplaatsingen. Andere leden vestigden er de aan dacht op, dat het in de laatste jaren meer en meer voorkomt, dat van wege het Departement aan ambte naren, die om verplaatsing verzoch ten, gevraagd wordt, of zij geneigd zijn de verplaatsingskosten zelf te dragen. Zijn zij daartoe niet geneigd veelal omdat zij er niet toe in staat zijn dan wordt in vele ge vallen hun verzoek niet toegestaan en worden meer gefortuneerde col lega's gezonden naar de plaatsen, die de minder welgestelden evenzeer begeerden en het eerst aanvroe gen. De leden, hier aan het woord, achtten het in dezen door den Mi nister gevolgde systeem onbillijk en drongen op wijziging daarvan aan. Herziening Organisatiebesluit. Eenige leden betoogden de wen- schelijkheid van herziening en aan vulling van het Organisatiebesluit. Bij de herziening van dat besluit in 1927 zijn tal van noodzakelijk ge oordeelde wijzigingen, welke door de Bijzondere Commissie waren voorgesteld, niet tot stand gekomen. Als voorbeeld hiervan noemde men het opnemen in het Organisatie besluit van het personeel, werkzaam bij het kadaster. Memorie van Antwoord. Volgens het besluit, regelende de tegemoetkoming wegens verplaat singskosten, wordt geen vergoeding genoten bij verplaatsing op verzoek. Verzoeken om verplaatsing, waarbij de voorwaarde is gesteld, dat ver goeding zal worden toegekend, zou den dus zonder meer buiten be handeling kunnen blijven. De aan dacht van de ambtenaren wordt er daarom op gevestigd, dat, indien zij wenschen, dat aan hun verzoek een gunstig gevolg zal worden gegeven, zij de gestelde voorwaarde moeten laten vervallen. Wenschen zij dit niet, dan kan met hun verzoekslechts rekening worden gehouden, voor zoover ook het belang van den dienst hun verplaatsing wenschelijk maakt. De ondergeteekende kan deze ge dragslijn niet onbillijk achten. Ondergeteekende deelt niet in de meening van de leden die van oor deel zijn, dat herziening en aan vulling van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst (in het Voorloopig Verslag genoemd het Organisatie besluit) wenschelijk is. Bij het tot stand komen van dat besluit zijn weliswaar verschillende voorstellen van de Bijzondere Commissie niet gevolgd, doch daartoe is eerst be sloten na nauwgezette overweging. Ondergeteekende moge ter zake

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 32