29 Kadastrate kaarten. Gevraagd werd, of het juist is, dat op de kadastrale kaarten de ge bouwde eigendommen niet meer worden opgenomen. Mocht deze vraag in bevestigenden zin moeten worden beantwoord, dan zouden de leden, hier aan het woord, er op willen aandringen, dat niet langer op dezen weg worde voortgegaan. Naar hun meening toch is het on mogelijk een goed overzicht van den werkelijken toestand te verkrijgen, als niet ook de gebouwde eigendom men op de kaarten voorkomen. Archief van het kadaster. De catastrophe, welke de gemeente Leiden in het vrijwel geheel afbran den van haar stadhuis ook op ad ministratief gebied heeft getroffen, gaf verscheidenen leden aanleiding tot het stellen van de vraag, of de archiefbewaarplaatsen van het ka daster als brandvrij zijn te be schouwen. Aantal boekhouders van de hypo theken en van het kadaster; toelage voor waarnemende boekhouders. Op bladz. 33 van den uitgewerk- ten en toelichtenden staat wordt medegedeeld, dat het in het voor- verwijzen naar hetgeen is mede gedeeld op bladz. 11 van de Me morie van Antwoord, begrooting 1929, Hoofdstuk VIIB. De Bij zondere Commissie zal binnenkort om advies ontvangen een voorstel om het personeel, werkzaam bij het kadaster, in het Ambtenarenbesluit Belastingdienst op te nemen. Het is niet juist, dat op de ka dastrale kaarten de gebouwde eigen dommen niet meer worden opge nomen. Alleen blijft de opneming beperkt tot de hoofdgebouwen, althans voor zoover de afbeelding van bijgebouwen niet om bijzondere redenen gewenscht is. Wel komt het voor, dat een com plex van eenige gebouwen, waarop door den zelfden persoon dezelfde zakelijke rechten worden uitgeoe fend, onder één nummer wordt gekadastreerd. De archiefbewaarplaatsen van het kadaster zijn niet als brandvrij te beschouwen. Evenwel is juist naar aanleiding van de catastrophe van den Leidschen stadhuisbrand de maatregel getroffen, dat de minuten en kopiën van de waardevolle veld- aanteekeningen niet in hetzelfde gebouw zijn opgeborgen. Het ligt in het voornemen der Regeering, tot beperking van het aantal boekhouders van de hypo-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 33