3° nemen der Regeering ligt tot aan zienlijke beperking van het aantal boekhouders van de hypotheken en het kadaster over te gaan. Gaarne zouden verscheidene leden worden ingelicht omtrent de rede nen, welke tot dit voornemen hebben geleid. Dienst van het kadaster. Metingen. De aandacht werd gevestigd op den achterstand in de metingen, welke, naar men meende te weten, vooral in Zuid-Limburg een grooten omvang heeft aangenomen. Het zal aldus de leden, hier aan het woord wil deze achterstand worden ingehaald, noodig zijn, dat meer personeel wordt aangesteld. Gevraagd werd in dit verband, theken en het kadaster over te gaan, omdat op verschillende hypotheekkan toren geen behoefte bestaat aan een ambtenaar van den rang van boek houder en diens plaats evengoed door een adjunct-commies kan worden bezet, t) De vermindering van het aantal zal geleidelijk geschieden. Met de opmerking, dat aan een aantal adjunct-commiezen het be reiken van den rang van boekhouder in uitzicht is gesteld, wordt blijk baar bedoeld, dat voor de adjunct commiezen de gelegenheid is ge opend om aan het examen voor boekhouder deel te nemen. Daar uit volgt echter niet, dat zij na slagen voor het examen ook aanspraak kunnen maken op eene aanstelling tot boekhouder. Dit heeft nimmer in de bedoeling gelegen en is ook niet mogelijk, omdat daaruit con sequenties zouden voortvloeien ten aanzien van alle andere ambtenaren die voldoen aan een examen, ver- eischt voor een hoogeren rang. Waarnemende boekhouders wor den niet aangewezen. Dienst van het kadaster. Inderdaad is achterstand in de metingen ontstaan, als gevolg van het gebrek aan landmeetkundig personeel en aan voldoende teeke- naars-assistentie, alsmede van de omstandigheid, dat de hulp, welke door verschillende diensten aan het kadaster wordt gevraagd bij de voorbereiding en uitvoering van vele werken van grooten omvang en van Cursiveering van de Redactie K. en L.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 34