68 INTERNATIONALE LANDMETERSFEDERATIE. Voorbereiding van het aanstaande congres. Voorloopig programma. Op 27 Juli 1929 is het Permanent Comité bijeen geweest te Zürich. Uit het kort daarna door den alg.-secretaris uitgebracht uitvoerige verslag van die vergadering geven wij hieronder een en ander in beknopten vorm weer. De vergadering werd geleid door den Voorzitter der bederatie, den heer Jarre uit Parijs. De alg.-secretaris, de heer Butault, gaf een exposé van den toestand der Federatie, waaruit bleek dat het aantal aangesloten landen in het laatste jaar stationnair was gebleven. Hij behan delde de briefwisseling gevoerd met de Landmetersvereenigingen in Duitschland en in Zweden, welke nog niet bij de Federatie zijn aangesloten. De moeilijkheden voor die vereenigingen ver bonden aan de toetreding lijken niet onoverwinbaar. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: «Het Permanent Comité der Internationale Landmetersfederatie, bijeen te Zürich op 27 Juli 1929, neemt met voldoening kennis van het feit dat de Duitsche ambtgenooten het contact met de Internationale Landmetersfederatie handhaven; vestigt er de aan dacht op dat volgens de statuten vertegenwoordiging in de Federatie geschiedt landsgewijze en dat de vereenigingen in ieder land de afvaardiging naar eigen goedvinden kunnen regelen. Het zendt den Duitschen ambtgenooten zijn collegiale groeten over en spreekt den wensch uit, Duitschland een actief aandeel te zien nemen in het congres van 1930 en in het werk der Internationale Federatie.» Uit het verslag van den Penningmeester, den heer Mora, blijkt, dat de vereenigingen in de 11 landen welke zijn aange sloten (België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Joego slavië, Letland, Nederland, Polen, Spanje, Tsjecho-Slowa- kije en Zwitserland) te zamen 5500 leden-landmeters tellen. De jaarlijksche contributies brengen ongeveer 7000 Fr. frs. in kas. Hiervan is een groot deel noodig om de kosten van het secretariaat te dekken. De kosten welke het Parijsche congres en de uitgave van het uitvoerige verslag hadden medegebracht konden alle worden bestreden, dank zij mede een royale geste

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 72