6g van Polen. De rekening van den Penningmeester sloot met een batig saldo op 27 Juli 1929 van Fr. frs. 3575,25. De toestand der geldmiddelen laat nog niet toe vanwege de Federatie een bulletin op geregelde tijden te doen verschijnen. Zulk een publicatie, die in verschillende talen zou moeten zijn gesteld, zou den band tusschen de aangesloten vereenigingen verinnigen en de wederzijdsche inlichtingen, b.v. over nieuwig heden op vakgebied, vergemakkelijken. Maar aan de verzorging van zoo'n eigen orgaan zijn natuurlijk groote moeilijkheden ver bonden. Het is de redacteur van het Fransche vaktijdschrift die daarom aan zijn collega's in andere landen onlangs een oproep heeft gezonden, ook aan die der nog niet aangesloten landen, om de kolommen der bestaande periodieken open te stellen voor publicaties van en over de Federatie en ook voor vertalingen van interessante artikelen, om aldus de idee der Federatie verder te propageeren. De hoofdschotel van de agenda der vergadering te Zürich bestond in de voorbereiding van het congres 1930. De heer Bertschmann, voorzitter van de Zwitsersche Landmetersver- eeniging is tevens voorzitter van het comité voor de inrichting van dat congres. Dit comité bracht uitgewerkte voorstellen ter tafel, naar aanleiding waaryan verschillende besluiten werden genomen. In groote trekken zal de organisatie van het Parijsche congres worden gevolgd. Het voorzitterschap van het congres zal worden bekleed door den heer Bertschmann. Een zestal werkcommissies, die gedeeltelijk gelijktijdig zullen kunnen vergaderen, zal worden gevormd; ieder congresdeelnemer heeft toegang tot deze commissievergaderingen (waarin niet wordt gestemd). De onderwerpen door deze commissies bestreken zijn de volgende: ie commissie: Eenheid in de inrichting van het vak. 2e Werkwijzen en instrumenten. Subcommissie ameetmethoden, instrumenten, vervaardiging van kaarten, reproductiemethoden. bmethode der poolcoördinaten met optische afstandsmeting. c): fotogrammetrie en topografie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 73