7° 3e commissie: Wettelijke voorschriften en opleiding. Subcommissie awettelijke regeling van het beroep. b)\ opleiding van den landmeter. 4c De landmeter-deskundige en de grondeigendom. 5e Ruilverkaveling en grondverbetering. 6e Stadsuitbreiding, urbanisme. Voor het aanwijzen van een voorzitter en een rapporteur zijn aangezocht voor de commissies 1 t/m 6 resp.: Joegoslavië, Neder land, Polen, België, Engeland, Frankrijk; voor de subcommissies weer andere landen. Bij hetgeen verder ter vergadering is besproken en besloten over te houden voordrachten en de in te richten internationale tentoonstelling, behoeft thans niet te worden stilgestaan, omdat inmiddels een volgende publicatie van het secretariaat-generaal der Federatie is uitgegaan, die wij in haar geheel hieronder laten volgen. H. Voorloopig programma van het Intern. Landmeterscongres 1930. Dit congres zal worden gehouden onder eere-voorzitterschap van Dr. Haberlin, lid van den Bondsraad, van 1014 Sep tember 1930 te Zürich (en niet voor' een deel te Bern, zooals eerst in 't voornemen lag). De uitnoodigingen tot deelneming zijn langs diplomatieken weg verzonden, in 't geheel aan 58 landen. De Bondsraad heeft een belangrijke bijdrage in de kosten gevoteerd. Het is niet waarschijnlijk dat in het onderstaande programma nog belangrijke wijzigingen zullen worden aangebracht. Woensdag 10 September. 20.00 uur. Ongedwongen bijeenkomst der deelnemers met hunne dames in het gildehuis «Zur Zimmerleuten». Donderdag 11 September. 9.00 uur. Openingszitting in het auditorium maximum der Technische Hoogeschool. i. Welkomstwoord door den Voorzitter van den Zwitserschen Schoolraad, Prof. Dr. A. Rohn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 74