UIT DE PERS. De positie vcm beëedigde klerken op hypotheekkantoren. De heer Smeenk heeft aan den minister van financiën de volgende vragen gesteld: Kan de benoeming eener commissie, aan welke opgedragen zal worden omtrent de positie van de beëedigde klerken aan de hypotheekkantoren rapport uit te brengen, welke, naar verluidt, door uw excellentie in uitzicht is gesteld, spoedig verwacht worden Ligt het in de bedoeling, om in deze commissie ook een of meer vertegenwoordigers van de ambtenarenorganisaties op te nemen? Beëedigde klerken aan hypotheekkantoren. Doel van de rapport commissie. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid den heer Smeenk betreffende de benoeming van een commissie met opdracht tot het uitbrengen van rapport omtrent de positie der beëedigde klerken aan de hypotheekkantoren en opneming van een of meer vertegenwoordigers der ambtenarenorganisaties in bedoelde com missie heeft de minister van Financiën geantwoord, dat het doel der commissie zal zijn, te beoordeelen, op welke wijze het best voorzien wordt in het verrichten van de diensten aan het hypo theekkantoor ten behoeve van het publiek, al komt de positie der beëedigde klerken daarbij ter sprake. Het voornemen bestaat, de commissie zoo spoedig mogelijk te benoemen en den voorzitter van een der betreffende ambtenaren organisaties in de commissie op te nemen. Ontginning in het Staphorsterveld. De N.V. Ontginnings-maatschappij Overijsel heeft gisteren in beginsel besloten, een complex gronden, groot ongeveer 1600 H.A., gelegen in het Staphorsterveld, tusschen Hasselt en Staphorst, te onteigenen en opnieuw te verkavelen. Voor de financiering van de uitvoering van het plan zal een bedrijfskapitaal van meer dan een millioen gulden noodig zijn. De naaml. vennootschap zal 74

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 78