gaderingen geen stroom van moties en resoluties over onder geschikte dingen. Tal van die verlangens gingen door het overleg tusschen de diensten reeds in vervulling. Wel hoort men er interessante voordrachten en er is begrip en waardeering voor eikaars werk. Ook de afdeelingsvergaderingen verheugen zich in groote belangstelling en stichten daardoor veel nut. Het maandelijks verschijnende tijdschrift bevat steeds een keur van artikelen op landmeetkundig en daarmee verband houdend gebied en telt vele abonné's, ook buiten het dienstvak. Ongetwijfeld komen er bij den lezer tal van vragen op: Zijn de divisies onveranderd gehandhaafd? Bij wie of wien berust de algemeene leiding? Hoe is de verhouding tusschen Kadaster en andere diensten nu precies geregeld? Hoeveel districten zijn er? Is er in het ambt van hypotheekbewaarder ook verandering gekomen? Zijn de veldassistenten er al? Is er een wet op de grensregeling? Enz. enz. We willen daarop antwoorden, dat we met deze fantasie slechts het aanvoelen van een beteren toestand wilden pogen te bereiken. We beseffen overigens volkomen, dat het stellen der vragen en de beantwoording daarvan een omvangrijke studie vereischt. We zouden gaarne zien, dat anderen ook eens dust in het scheppen van toekomstbeelden mogen krijgen. Wellicht ontstaat daaruit dan geleidelijk de werkelijkheid. Verder willen we er nog de aandacht op vestigen, dat het vraagstuk der veldassistenten grootendeels automatisch zou zijn opgelost, indien onze fantasie werkelijkheid was. Waar ze het meest noodig waren bij de bijzondere diensten behoefden ze niet aangesteld _te worden om de eenvoudige reden, dat ze al bestonden onder den naam van opzichter e. d. Alvorens een ander het woord overneemt, nog dit: Het boven staande is eigenlijk heelemaal geen fantasie. We behoeven maar over onze oostgrens te kijken om veel er van in werkelijkheid te zien. Zwolle, September 1930. J- J- Gorter. 102

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 128