BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN. Benoemd met ingang van i Juli 1931 tot landmeter van het Kadaster te Roermond: W. A. Dogterom te 's-Gravenhage. Benoemd met ingang van 1 Juni 1931 tot landmeter der Domeinen te Arnhem: B, A. van den Bosch, landmeter van het Kadaster te Amsterdam. Verplaatst met ingang van 1 Mei 1931 de landmeter van het Kadaster R. Lunshof van Amsterdam naar Alkmaar. Benoemd tot adspirant-landmeter van het Kadaster ter stand plaats achter hunne namen vermeld: H. v. d. Berg te Zutphen, J. C. Bloos te Leiden, G. f. Bruins te Deventer, J. A. Meuter te Appingedam en H. E. Houtmans te Arnhem. Tijdschrift voor het Kadaster in Nederlandsch-Indië. Wij ont vingen uit Indië de mededeeling, dat het orgaan van onze Indische collega's weer herleefd is. Onder Redactie van den Heer L. F. L. Bergamin, landmeter van het Kadaster te Weltevreden, is in 1930 het Tijdschrift weer opnieuw verschenen. Thans is redacteur de Heer K. G. Hulla, Mr. Cornelis, Matramweg 75 en is de Heer Bergamin vaste medewerker. Dit teeken van hernieuwden bloei stemt tot vreugde, temeer daar de eerste afleveringen blijk geven van een ernstig streven naar vooruitgang en van een breede belangstelling in de kadastraal- landmeetkundige vraagstukken. De ontvangen afleveringen zijn in de bibliotheek opgenomen. Een meetkundige beschouwing over het vraagstuk van de ver effening van gemeten grootheden waartusschen betrekkingen bestaan. Op bladz. 103 afl. 1930 is onder bovenstaande titel in dit tijd schrift een bijdrage opgenomen, naar aanleiding waarvan wij thans kunnen mededeelen, dat deze stof eerder onderzocht is door Prof. M. J. van Uven. Wij verwijzen belangstellenden naar de verhandelingen in de vergadering van 26 September 1914, Vol. XVII van de Koninklijke Akademie van wetenschappen te Amsterdam: «The theory of the combination of observations and the determination of the precision, illustrated by means of vectors». 103

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 129