Japan "3 Bibliotheek. De bibliotheek onderging wederom eenige uitbreiding. Een systematische on alphabetische kaart-katalogus ervan werd aan gelegd en tot het begin van 1930 bijgewerkt, terwijl aan bijhouding de vereischte aandacht zal worden geschonken. Betrekkingen met het Bnitenlaud. In Augustus 1930 werd te Stockholm de vierde algemeen e vergadering gehouden van de Union Géodésique et Géophysique Internationale en vergaderden eveneens de onder haar resorteerende secties. Voor Nederland waren daarbij tegenwoordig uit de groep voor Geodesie: de leden der Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing, de heeren Heuveiink, Schermerhorn, de Sitter en Vening Meinesz, en uit de groep voor Geophysica: de heeren J. Boerema, G. van Dijk en E. van Everdingen. De officieele opening van de bijeenkomst der Union geschiedde op Vrijdag 15 Augustus voormiddag in de groote zaal van het Concertgebouw (Konserthuset) in tegenwoordigheid van prins Carl als vertegenwoordiger van Z. M. den Koning en eenige hoogwaardigheidsbekleeders. Rede voeringen werden gehouden door den president van het Zweedsche Nationale Comité voor Geodesie en Geophysica, den heer E. Trygger en door den heer Ch. Lallemand, voorzitter van de Union. De andere vergaderingen van de Union, van de Secties en van de Com missies werden gehouden in het gebouw van den Rijksdag (Riksdagshuset). De eerste plenaire zitting van de Union had plaats in den namiddag van 15 Augustus. Door den Algemeenen Secretaris werd rapport uitgebracht over de zaken der Union in het tijdvak 1927—1930. Daaruit bleek o.a., dat thans 37 landen tot de Union waren toegetreden, te weten: Argentinië Groot-Britannië Portugal Australië Hongarije Rumenië België Indo-China Siam Brazilië Italië Spanje Bulgarije Tsjechoslowakije Canada Joegoslavië Tunis Chili Marokko Uruguay Denemarken Mexico Vereenigde Staten Ecuador Nederland van N.-Amerika Egypte Nieuw-Zeeland Zuid-Afrika Finland Noorwegen Zweden Frankrijk Peru Zwitserland. Griekenland Polen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 141