114 Van de Europeesche landen zijn dus nog niet toegetreden Duitschland, Estland, Letland, Litauen, Oostenrijk en de Vereenigde Socialistische Republieken der Sovjets. Er werd eene commissie met uit iedere sectie één lid benoemd voor het nazien van de rekening en verantwoording van den Algemeenen Secretaris over het tijdvak 19271930 en het doen van voorstellen be treffende contributie en verdeeling daarvan over de secties in het volgend driejarig tijdperk. Een andere commissie, waarin ieder land door één lid vertegenwoordigd was, werd aangewezen voor het opmaken van een preadvies ter zake van statuten-wijziging, waarover uit eenige landen reeds schriftelijke voorstellen waren ingekomen. Besloten werd, dat in afwijking van de bepaling in de tegenwoordige statuten, dat zij slechts tot 31 December 1931 geldig zouden zijn, zij in werking zouden blijven tot de eerstvolgende in 1933 te houden algemeene vergadering, en dat dus verkiezingen ook in de secties zouden plaats hebben alsof er geen overgang op til was. Eenige bij de Union ingekomen voorstellen, die eigenlijk bij de secties thuis behoorden, werden daarheen verwezen. Daarmede was de agenda van de eerste plenaire zitting afgedaan. De permanente commissie uit de Sectie voor Geodesie hield een bij zondere bijeenkomst, waarin dus alle landen vertegenwoordigd waren, ter bespreking van de wijze, waarop uitnoodigingen waren gedaan tot bijwonen der vergadering aan vertegenwoordigers van niet tot de Union toegetreden landen, met het gevolg, dat alsnog een telegrafische uitnoodiging naar Duitschland werd verzonden om de verdere zittingen der Union en der Secties door eenige heeren als gasten der Union te doen bijwonen, en dat aan deze uitnoodiging weldra gevolg werd gegeven door de overeen komst van vier Duitsche heeren. De tweede plenaire zitting volgde op Vrijdag 22 Augustus namiddag en werd voortgezet op Zaterdag 23 Augustus voormiddag en namiddag. Bij de opening wijdde de voorzitter toepasselijke woorden aan de na gedachtenis van Prof. H. H. Turner, F. R. S., uit Oxford, die na zeer korte ongesteldheid op 20 Augustus te Stockholm overleed. De werkzaamheden, verbonden aan het secretariaat der Union waren reeds eenigen tijd door Sir Henry Lyons wegens andere drukke bezig heden overgedragen aan Brigadier-Generaal H. St. J. L. Winterbotham. Op voorstel van den voorzitter werd laatstgenoemde benoemd tot Algemeen Secretaris der Union voor het tijdvak tot de volgende algemeene vergadering. Over de statuten-wijziging werd veel discussie gevoerd, ook in den zin om deze te laten rusten tot de volgende algemeene vergadering. De groote meerderheid der vergadering was echter van oordeel, dat thans de wijzi-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 142