116 der contributie geschiedt, zooals reeds gebruikelijk aan de Union, die de beschikbare gelden verdeelt over de Associations of bestemt voor alge- meene wetenschappelijke ondernemingen. De eenheid van jaarlijksche contributie werd verhoogd en vastgesteld op tweeduizend Zwitsersche gouden francs. De progressieve schaal voor contributie werd gewijzigd en vastgesteld als volgt Aantal inwoners Aantal te van het land. betalen eenheden. Tot 5 millioen 5—10 10—15 15—20 20—25 25—30 30—35 Meer dan 35 De regeling van het stemrecht werd overgebracht naar paragraaf VII. Zooais reeds gebruikelijk zal over wetenschappelijke zaken door de ter vergadering niet als gast aanwezigen hoofdelijk gestemd worden, terwijl over administratieve of gemengde zaken volgens landen gestemd zal worden. Nieuw is de bepaling, dat een land, dat niet ter vergadering vertegen woordigd is, zijn stem over op de agenda voorkomende administratieve of gemengde zaken schriftelijk zal kunnen uitbrengen. Over de vraag of meervoudig stemrecht zal blijven bestaan, dan wel aan ieder land één stem zal worden toegekend, zal in de eerstvolgende Algemeene Vergadering beslist worden. In paragraaf VIII, betreffende geldigheidsduur der statuten en even- tueele herziening ervan, werd de redactie verbeterd zonder de strekking te wijzigen. Op voorstel van de commissie van onderzoek werd de door den secretaris ingediende rekening en verantwoording goedgekeurd. Evenzoo werd goedgekeurd het door die commissie opgemaakte voorstel tot verdeeling der geldmiddelen over de secties in de volgende driejarige periode. Daarbij werd bepaald, dat de verhooging tot 2000 francs van de eenheid van contributie reeds voor het jaar 1931 zal gelden. Namens ieder van de secties werd een rapport uitgebracht over hare werkzaamheden; deze rapporten zullen verschijnen in het gedrukte verslag der vergadering. Nadat namens Polen, Portugal en Rumenië uitnoodigingen waren gedaan om de in 1933 te houden algemeene vergadering in een dier landen te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 144