"7 houden, en daarvan die van Portugal voorloopig was aangenomen, werd de vergadering in den namiddag van 23 Augustus met de gebruikelijke plichtplegingen gesloten. Woensdag 20 Augustus was geheel bestemd voor een excursie naar Upsala. De leden der Rijkscommissie namen deel aan de vergaderingen der Union en aan die van de Section de Géodésie. Deze laatste begon hare werkzaamheden op Maandag n Augustus voormiddag met bijeenkomst van het Comité-exécutif, waarvan de heer Heuvelink lid was. Die dag en de daarop volgende werden geheel in beslag genomen door bespreking van de punten der agenda en de daarbij aan de Section te geven preadviezen. De eerste zitting der Section in pleno volgde op Woensdag 13 Augustus voormiddag en daarna werd tot en met Vrijdag 22 Augustus alle beschik bare tijd benut voor vergaderingen van de Section en van de talrijke door haar ingestelde commissies. Het was wel merkbaar, dat er niet voldoende tijd was om alles regelmatig af te doen op de wijze als volgens de agenda bedoeld. Na opening van de vergadering door den voorzitter (Bowie) en ge houden appel-nominaal werden als onder-secretarissen voor den duur der bijeenkomst aangewezen de heeren: Jolly (Engeland) Roussilhe (Frank rijk) en Rune (Zweden). Door den secretaris (Perrier) werd op de gebruikelijke wijze een uitvoerig verslag over het tijdvak 1927—1930 uitgebracht. Hij herhaalde de reeds in 1927 gedane klacht, dat het verkeer met eenige bij de Union aangesloten landen nog bemoeilijkt wordt. In 19 van de 37 landen is nog niet een nationaal comité ingesteld en 8 landen zijn nog in gebreke met het aanwijzen van een lid van de Permanente Commissie der Sectie. Het verslag, dat in druk zal verschijnen, bevat een kort overzicht van den stand van sommige door internationale samenwerking tot stand te brengen driehoeksmetingen over groote gebieden en vermeldt de jaarlijksche bijdrage van 7000 francs voor den internationalen breedtedienst en de over twee jaren verdeelde bijdrage van 18000 francs voor het uitgeven van de resultaten der in de jaren 1Q121922 door den vroegeren inter nationalen breedtedienst gedane waarnemingen. Gewezen wordt op de door de Sectie in 1928 uitgegeven uitvoerige Tables de l Ellipsoïde de Reference international dans le système de la division sexagèsimale de la circonfétence en Tables de l'Ellipsoïde de Reference inter national dans le système de la division centesimale de la circonfèrence. De belangrijke rapporten over driehoeksmetingen en basismetingen, weike sedert 1922 inkwamen, konden, wegens de daaraan verbonden kosten, nog niet gedrukt en rondgedeeld worden. Aangedrongen wordt op belangrijke versterking der geldmiddelen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 145