I 20 twee vaste commissies, een voor driehoeksmeting en basismeting, de andere voor waterpassing. Alle rapporten der commissies zullen worden gedrukt en rondgedeeld. Er werd eene commissie ingesteld ter voorbereiding van de wijziging der statuten van de Sectie; de heer Vening Meinisz is lid dezer com missie. Zij bracht een voorloopig verslag uit, waarover eenige discussie werd gevoerd. Algemeen werd de wenschelijkheid betoogd om in beginsel voor alle functies, behalve die van secretaris, onmiddellijke herkiesbaarheid uit te sluiten. Besloten werd de nieuwe statuten der Union af te wachten en daarna de nieuwe statuten der Sectie op te stellen. Deze zullen dan in de ver gadering van 1933 nader worden behandeld. Namens Frankrijk, België en Nederland werd de wensch kenbaar ge maakt om door eene waterpassing in het Belgische kustgebied te geraken tot een goede verbinding tusschen de waterpassingen in Frankrijk en in Nederland. Driehoeks m eting Door het Belgische Comité National de Geodesie et de Géophysique werden in 1928 de uitkomsten gepubliceerd van een verbeterde berekening van het Belgische hoofddriehoeksnet, waarvoor de metfngen tusschen 1850 en 1870 werden uitgevoerd en uitkomsten in 1885 werden gedrukt. Het in 1928 verschenen stuk heeft als titel: Iriangulation du Royaume de Belgique. Refection de la triangulation du 2e et 3e ordres. Nouveau calcul de la tnan- gulation du ier ordre. 12 hoekpunten van het Belgische primaire net komen ook voor in het Nederlandsche net en 16 gemeenschappelijke zijden zijn gedeeltelijk in laatstgenoemd net aanwezig of kunnen daarin berekend worden. De verschillen tusschen de Belgische waarden van 1928 en de daarvoor uit de Nederlandsche metingen volgende werden berekend voor de loga- rithmen der zijden, voor de azimuts der zijden, voor de breedten en voor de lengten der hoekpunten, en in tabellen vereenigd. Deze laatsten komen voor als bijlage bij het te Stockholm uitgebrachte rapport over de jaren 1927, 1928 en 1929, waarvan afdrukken zullen verschijnen in de Travaux de la Section de Géodêsie en reeds op ruime schaal door de Commissie verspreid werden. Voor een aantal Belgische punten van de 2e of 3de orde werden overeenkomstige verschillen tusschen de geografische coördinaten berekend en medegedeeld aan den Bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting. Van het lid Kwisthout, leider van den Bijhoudingsdienst der Rijks driehoeksmeting, werden de volgende mededeelingen ontvangen. De Bijhoudingsdienst trad in werking op 1 Januari 1930. Het bij den

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 148