133 niet vrij van roesten en alleen daarom al niet boven de gewone te prefereeren. Ten slotte zal de T. G. als deze eenmaal gevormd is ook bij gehouden moeten worden wil zijn nut duurzaam zijn zooals het rapport «Heines» over de Veidassistenten zeer terecht zegt- Bij de vorming, de uitbreiding en de bijhouding van den T. G. zal de veldassistent bijzonder nuttig werk kunnen doen; ook de meetarbeider van groep III ziet zich in deze een taak toegewezen. Volgens de bepaling in het Voorschrift Meetarbeiders 1919 kan hij belast worden met het toezicht over de vaste punten in het Distrikt, een uitbreiding van werkzaamheden, die ten zeerste bevorderlijk zal zijn aan de vorming en in diensthouding van de goede soort meetarbeiders. Kunnen we m.i. over de doorwerking van het idee T. G. niet ontevreden zijn, het tempo van uitbreiding zal belangrijk moeten worden opgevoerd en meer in overeenstemming worden gebracht met den snellen polsslag van dezen tijd wil de Fantasia van collega Gorter voor wat betreft de T. G., neergeschreven in de Juni aflevering van dit tijdschrift, in het jaar 2000 de werkelijk heid benaderen. Zutphen. J. W. Hoving. JAARVERSLAG. Verslag van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging in verband met art. 1 a der Statuten is verricht sinds de Algemeene Vergadering van Sep tember 1930 (art. 16a Huishoudelijk Reglement). Het aantal leden der vereeniging bleef in het afgeloopen jaar vrijwel gelijk; op 1 Juli 1931 telde zij 170 gewone en 49 buiten gewone leden, terwijl het aantal abonnementen op het Tijdschrift bij het Bestuur 23 bedroeg. Voor den financiëelen toestand moge worden verwezen naar de rekening en verantwoording, opgenomen in het Huishoudelijk Orgaan. Het Bestuur der vereeniging onderging verandering, doordat de heer J. M. H. Heines op 15 Dec. 1930 bedankte als Voorzitter. Bij enkele candidaatstelling werd de heer H. J. Pieters, secre taris der vereeniging, tot Voorzitter verkozen, terwijl hierna bij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 165