134 referendum tot lid van het bestuur werd gekozen de heer J. F. Jongedijk, die vanaf 14 Maart 1931 als secretaris is opgetreden. De redactie van het Tijdschrift werd gedurende het verslagjaar verzorgd door den heer J. M. Tienstra. De vereeniging leed een zwaar verlies door het overlijden van den heer H. F. van Riel, lector aan den Landmeterscursus te Wageningen. Zijn groote verdiensten voor de geodetische weten schap zijn in het Tijdschrift 193 i, 3e afl. geschetst, doch het Bestuur wenscht hier nogmaals het vele door Van Riel voor onze ver eeniging gedaan, te memoreeren. Zijn vroegtijdig heengaan is een zware slag voor K. en L. geweest! Ingevolge het besluit der Algemeene Vergadering heeft het bestuur d.d. 7 Nov. 1930 het Rappert over het vraagstuk der veldassistenten, dat door de leden M. de Vroome, L. Bakker en E. Prinsen in samenwerking met het Bestuur was samen gesteld, aan den Minister van Financiën aangeboden. Zooals bekend is, wordt thans te Amsterdam onder leiding van twee landmeters van het Kadaster een proef, als in bedoeld rapport werd gevraagd, genomen. Twee teekenaars worden aldaar op geleid tot het verrichten van eenvoudige opmetingen. Een tweede proef wordt momenteel door de Regeering in het Zuiden van het land genomen, waar aan de kantoren Eindhoven, Maastricht en Roermond bureaux van den landmeetkundigen dienst zijn ingesteld onder leiding van landmeters, hoofden van dienst. Het Bestuur stelt zich voor, deze nieuwe organisatie-vorm op de eerstvolgende algemeene vergadering in bespreking te brengen en heeft zich van de werking van dit instituut op de hoogte gesteld door eene conferentie te houden met de hoofden van de bureaux zoowel als met de andere landmeters aan genoemde kantoren. De vereeniging werd op het Congres der Internationale Land metersfederatie vertegenwoordigd door de heeren Heines, Pieters en Tienstra, terwijl de heer Van Riel namens de vereeniging nog het Internationale Congres voor Fotogrammetrie heeft bij gewoond. De Secretaris Almelo, Juli 1931. J. F. Jongedijk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 166