teiten aan het Departement. De voorstellen van onze vereeniging zijn nader bepleit op een audiëntie van den Minister, en als gevolg van deze bespreking heeft het bestuur d.d. 16 Jan. 1931 een adres aan den Minister gericht, waarin werd betoogd, dat naar onze meening aan de voorstellen der Vereeniging de voor keur moest worden gegeven boven de organisatie te Maastricht. Tevens werd hierin gevraagd, naast deze proef aan het kantoor Arnhem een proef te nemen met onze voorstellen. Hierop werd afwijzend beschikt. Het Bestuur heeft zich inmiddels van de werking van het instituut hoofden van dienst op de hoogte gesteld door besprekingen met de hoofden der bureaux in het Zuiden en met de overige collega's aan die kantoren. Op de a.s. algemeene vergadering zal moeten worden bepaald, welke houding door K. en L. in dezen moet worden aangenomen, Het Bestuur heeft verder eene bespreking gevoerd met de collega's Smit en Hof te Amsterdam, die belast zijn met het nemen van een proef tot het opleiden van teekenaars voor het verrichten van eenvoudige opmetingen. Over deze beide proefnemingen zijn in April in verschillende bladen ingezonden stukken verschenen. Het Bestuur heeft daarop in een kort artikeltje in de bladen zijn meening over een en ander te kennen gegeven. Bij de bezoeken, welke het Bestuur aan het Departement heeft afgelegd, zijn behalve de reeds genoemde aangelegenheden, nog verschillende zaken ter sprake gebracht, zooals: de voorgenomen verplaatsing der opleiding uit Wageningen, de wijze van over plaatsingen van landmeters, de uitbetaling van arbeidsloonen. Naar aanleiding van de Min. Res. d.d. 25 Juni j.l. inzake de reis- en verblijfkosten heeft het Bestuur zich op 9 Juli tot den Minister gewend met het adres, dat in dit Huish. Orgaan is op genomen. Van de volgende afdeelingen zijn jaarverslagen ontvangen, welke gedeeltelijk loopen over het jaar 1930, gedeeltelijk be trekking hebben op het tijdvak Juli i930--3i. Aan deze jaarverslagen is het onderstaande ontleend Afd. Amsterdam. Het ledental en het bestuur der afdeeling onderging in het afgeloopen jaar geen verandering. i4i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 173