De afdeeling vergaderde éénmaal, nl. op 30 Augustus 1930, ter bespreking van de agenda der Alg. vergadering. Vele leden gaven gehoor aan eene uitnoodiging van de N.V. Wed. Ahrend Zn. te Amsterdam tot het bijwonen van een voordracht door een employé der Zeiss-fabriek, over hare nieuwste geodetische producten. De belangwekkende lezing, welke door lichtbeelden werd geïllustreerd, werd gevolgd door eene demonstratie der behandelde instrumenten. Afd. Arnhem. Het aantal leden der afdeeling bedroeg 14. Vergaderd werd op 28 Juni, 28 Aug. en 11 November. Op de eerste vergadering werd in hoofdzaak besproken het rapport veldassistenten, op de tweede: punten der Alg. vergadering, terwijl de derde geheel besteed werd aan een voordracht over tachy- metrie, waarbij bezichtiging van verschillende nieuwere instru menten, gehouden door Professor Dieperink. Afd. Breda. De afdeeling vergaderde op iö Augustus 1930 ter bespreking van de agenda der Alg. vergadering en op 20 Januari 1931, waarbij de proef Maastricht vooral ter sprake is gekomen en verslag werd gedaan van den gehouden Ver- eenigingsraad op 2 Dec. te Utrecht. In de daarna ontstane vacature van Voorzitter van K. en L. werd namens de afdeeling de Heer Pieters (Den Haag) aange zocht dit voorzitterschap op zich te willen nemen. Afd. Friesland. In het afgeloopen jaar werd door de afdeeling tweemaal vergaderd, nl. op g Januari en 26 Juni 1931. In de eerste vergadering werden candidaten gesteld voor de referenda en deed de Voorzitter als bestuurslid K. en L. mededeelingen over de toestand der vereeniging en de verrichte handelingen van het Bestuur. In de tweede vergadering werd als eenig voorstel voor de a.s. Jaarvergadering aangenomen: collega Jonas candidaat te stellen voor bestuurslid. Tevens werd nog besproken een verslag, uit te brengen door de afd Friesland aan het bestuur van K. en L. over de wijze van nazien der metingstukken in onze afdeeling. :42

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 174