Het ledental en het bestuur der afdeeling onderging geen verandering. Afd. 's- Gravenhage. In 1930 werden twee vergaderingen ge houden, nl. op 24 Juni en 26 Augustus. Op de eerste vergade ring werd besloten den heer Heines candidaat te stellen voor Voorzitter der vereeniging en den heer Tienstra voor redacteur van het Tijdschrift. Het rapport-veldassistenten werd besproken. Voor de Alg. vergadering werd een motie aangenomen, luidende: «De Alg. Verg. wenscht, dat het Bestuur uitvoering geeft aan de conclusies, neergelegd in het rapport van de Commissie-Bakker, behalve wat betreft de veldassistenten». Op de tweede vergadering werd in de vacature-Lunenburg de heer Neuteboom te Leiden als penningmeester der afdeeling gekozen. De agenda der Alg. vergadering werd besproken. Afd. Groninge?i-Drenthe. In het afgeloopen jaar kwam in het ledental der afdeeling geen verandering. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. Collega Eisinga vertrok naar Den Haag, waardoor de afdeeling een verdienstelijk lid en een ijverig en nauwgezet secretaris verloor. In het afgeloopen jaar werd slechts één vergadering gehouden, nl. op 4 April terwijl de vergadering, gehouden op 9 Januari 193 1 bestemd was om voor beide jaren te dienen. De besprekingen waren op de eerste vergadering in hoofdzaak gewijd aan de tijding van het H.B., dat het voornemens was het veldassistenten- rapport onverwijld aan de regeering te zenden zonder eerst de sanctie der Alg. vergadering af te wachten. Het meest in het middelpunt der belangstelling staande feit gedurende het verslag jaar was wel de instelling van de hoofden van dienst. De ver gadering van 9 Januari was gewijd aan de bestuursverkiezing, ontstaan door het bedanken van den heer Heines. Afd. Zutphen. Het aantal leden der afdeeling bleef in het afgeloopen jaar gelijk (28); het bestuur onderging eveneens geen wijziging. De afdeeling vergaderde in 1930 éénmaal, nl. op 14 Mei, ter bespreking van het rapport-veldassistenten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 175