rede allen welkom en spreekt er zijn voldoening over uit, dat zoovelen zijn gekomen om deze vergadering bij te wonen. Het afgeloopen jaar heeft zich gekenmerkt door een zekere onrust als gevolg van maatregelen, die vrij zeker een uitvloeisel zijn van het volledig samenvoegen van den dienst van het Ka daster met den Belastingdienst. Verschillende keeren zijn we verrast door besluiten en maatregelen, die een minder aangename stemming veroorzaakten. De twee voornaamste gebeurtenissen zijn wel de twee proeven, die nog gaande zijn en wel die te Amsterdam met het verrichten van werkzaamheden te velde door teekenaars en die in de op geheven divisie Roermond met het instituut hoofden van dienst, waardoor geheel andere personeelsverhoudingen zijn ontstaan. Spr. brengt in herinnering, dat een trouwe bezoeker onzer jaarvergaderingen hier niet meer aanwezig kan zijn: den heer Van Riel, lector te Wageningen, hebben we in het afgeloopen jaar verloren. We zullen hem hier zeer missen, maar hij zal in onze gedachten blijven voortleven als iemand, die zijn beste krachten heeft gegeven aan het Kadaster en aan de landmeters opleiding. Een waardige opvolger van den heer Van Riel hebben we gekregen in den heer Tienstra, wiens benoeming tot lector aan den landmeterscursus we met genoegen hebben vernomen. Spr. hoopt en verwacht dat de heer Tienstra daar een werkkring zal vinden, die hem veel voeldoening zal geven. b. en c. De notulen der vorige vergadering en het verslag ingevolge art. i6« Huish. Reglement worden goedgekeurd. d. De heer O. J, Jonas wordt bij enkele candidaatstelling herkozen tot lid van het Bestuur. e. Redactie van het Tijdschrift. De Voorzitter deelt mee, dat de heer Tienstra zich bereid heeft verklaard, nog een jaar de redactie te verzorgen. In den loop van het jaar kunnen we een opvolger zoeken. De heer Smit vraagt, of de redacteur niet gewoon lid der vereeniging moet zijn. De Voorzitter zegt, dat dit niet noodig is, maar dat het Bestuur het wel wenschelijk acht. I 166

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 202