hoofd van dienst: hij is verantwoordelijk en hij alleen levert het werk in bij den bewaarder. De heer O. J. Jonas zegt, dat zijn standpunt door de bespre kingen niet gewijzigd is. In de gegeven voorschriften zit inderdaad wel een en ander van wat wij nastreven. Maar de fout zit in het meervoudige district. Er kunnen daarbij teveel persoonlijke elementen naar voren treden. De voorstellen van K. en L. voeren tot rationalisatie. Er moet zooveel mogelijk veldwerkzaamheid worden verricht. Hij vraagt van de vergadering opdracht aan het Bestuur tot verdere verdediging van deze voorstellen. De heer W. van Riessen bepleit nogmaals aanneming van het voorstel Den Haag. Met een rapport van eene commissie staan we veel sterker. De heer J. H. Pieters wil het nemen van een conclusie niet afwentelen op een commissie. Hij verdedigt nader het voorstel Arnhem; de titel hoofd van dienst moet worden veranderd in districtslandmeter. De heer Glerum meent, dat de proef, zooals deze loopt, moet worden verworpen, doch acht het gewenscht een compromis te zoeken tusschen hetgeen het Departement wil en de voorstellen van onze vereeniging. Hiervoor is een commissie noodig, welke naar rationalisatie moet streven. Spr. acht het niet juist, de functie hoofd van dienst als retraite te verdedigen; wij moeten strijden voor herstel van het pensioen recht op 55-jarigen leeftijd. De heer de Korver acht het niet mogelijk, thans een conclusie te trekken. Het zou z.i. ook verkeerd zijn, nu een uitspraak te doen. De proef is aangevallen, maar zij werkt nog niet lang genoeg. Er moet afgewacht worden, hoe het verder gaat en we moeten ons los maken van persoonlijke invloeden. Er is geen haast bij het nemen van een conclusie, dit kan wel een jaar uitgesteld worden en deze tijd kan benut worden voor uitvoering van de proef overeenkomstig de voorschriften. Spr. stelt voor, de beslissing uit te stellen tot het volgend jaar, desnoods met uitbreiding van de proef. Het voorstel-de Korver wordt aangenomen. Het voorstel-Smit, uitbreiding van de proef vragen, wordt ver worpen. Aan de orde komt nu de stemming over het voorstel-Den Haag instelling van eene commissie. IJ 2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 208