De heer ter Plegt ziet wel nut in de instelling van een derge lijke commissie; zij zou algemeene dingen moeten behandelen, in het algemeen het nut van het Kadaster uiteenzetten. De heer Jongedijk was oorspronkelijk voor het instellen van een perscommissie, daar deze propaganda zou kunnen maken voor een door onze vereeniging gewenschte organisatie van het Kadaster. Dan zou echter eerst een werkprogram moeten worden vastgesteld, zooals door de afdeeling Zutphen werd voorgesteld. Nu dit voorstel verworpen is acht hij instelling van een pers commissie niet meer noodig. De heer Glerum zegt, dat er nog wel stof aanwezig is om over te schrijven; men weet zoo weinig van het Kadaster. Het voorstel-Roermond wordt vervolgens aange?iomcn. De benoeming der leden wordt aan het Bestuur overgelaten; goedgevonden wordt noodzakelijke uitgaven der commissie te vergoeden. i. De heer Pentinga stelt namens de afdeeling Breda voor, het volgend jaar te 's-Hertogenbosch bijeen te komen. Dit voor stel wordt aangenomen. k. Bij de rondvraag vraagt de heer J. H. Pieters inlichtingen over de actie voor invoering van de Wet op de grensregeling. De Voorzitter vraagt een uitspraak van de vergadering in dezen. Besloten wordt, deze actie verder te voeren. De heer ter Plegt wijst op het feit, dat in 1932 het Kadaster 100 jaar bestaat. De perscommissie kan deze gebeurtenis her denken. De heer Stoorvogel vraagt inlichtingen over de hermeting Diemen, welke door den heer Haasbroek worden verstrekt. Hierna wordt de vergadering' door den Voorzitter gesloten. De Secretaris Almelo, Sept. 1931. J. F. Jongedijk. Naschrift. De bezoekers der vergadering hebben op 7 September een boottocht door de havens gemaakt, welke werd aangeboden door 174

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 210