21 Gevraagd wordt deze akte te behandelen volgens het voorschrift van I. K. artikel no en een overzicht te geven van de verrichtingen, welke deze akte bij de Hypotheken en het Kadaster vordert. Den zestienden April, negentien honderd derdig, Verschenen voor Antoon Eijkman, notaris ter standplaats Lisse, I. Mevrouw Gerarda Philomena Verploegh, zonder beroep, wonende te Lisse, Weduwe van den heer Wouter Bolienman II. De heer Jacobus Vincentius Bolienman, bloemist, wonende te Lisse. De Comparanten verklaarden dat zij blijkens akte, den dertigsten December negentien honderd negen en twintig, voor den ondergeteekenden notaris verleden, met de heeren Gerrit Adriaan Bolienman, Willem Johan Bolienman en Andreas Lodewijk Bolienman, allen bloemist en wonende te Lisse, hebben opgericht eene naamlooze vennootschap genaamd „De Naamlooze Vennootschap Hollandsche Bloembollenkiveekerij Bolienman en Zonen"gevestigd te Lisse. Dat het doel dier naamlooze vennootschap is het kweeken van en den handel in bloembollen, planten, zaden en soortgelijke gewassen in den meest uitgebreiden zin en het verrichten van alles, wat daartoe bevorderlijk kan zijn, een en ander zooals die onderneming door de comparanten sub I en II tevoren werd uitgeoefend en gedreven onder de Vennootschap onder Firma onder den naam van „Hollandsche Bloembollenkweekerij Gebroeders Bolienman" gevestigd te Lisse. Dat de Ministerieele verklaring van „geen bezwaar" tegen de statuten, als bedoeld bij artikel 36 e, van het Wetboek van Koophandel, is ge vraagd en bij Resolutie van twintig Maart negentien honderd dertig, nummer 23, is verkregen. Dat het Maatschappelijk kapitaal van deze Naamlooze Vennootschap bedraagt Twee Honderd Vijftig Duizend Gulden, verdeeld in twee honderd veertig aandeelen van duizend gulden en twintig aandeelen van vijfhonderd gulden, welke niet aan toonder mogen worden uitgegeven. Dat, overeenkomstig het bepaalde bij de statuten der voormelde naam looze vennootschap, ter geheele volstorting van de door de beide compa ranten tezamen deelgenomen 238 aandeelen van duizend gulden in de gezegde Naamlooze Vennootschap worden ingebracht alle baten, voor zoover hierna niet uitgezonderd of voorbehouden, en schulden van hunne ontbonden vennootschap „Hollandsche Bloembollenkweekerij Gebroeders Bolienman", welke gevestigd was te Lisse en waarvan zij de eenige vennooten waren, en in welke baten en schulden zij ieder voor de helft respectievelijk recht en verplichting hebben. Dat die baten en schulden bestaan uit

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 23