Opzettelijk heb ik een niet te gunstig geval genomen en een dergelijk bedrag voor een goede grensafscheiding is zeker niet hoog te nnemen. Daarnaast is ook een behoorlijke zekerheid van de grenzen in het belang van de meting, terwijl het meten zelf er veel prettiger door wordt. Het maximum bedrag, dat voor grensafscheiding en meting kan worden besteed, is voor gebieden met hooge waarde 1.4 °/o per H.A, van de totale waarde van de grond. De Heer Baltensperger, Vermessungsdirektor van de stad Bern schrijft hierover het volgende. «Wenn man sich die Kosten für die Vermarkung, Vermessung und Nachführung und ïnsbesondere die dadurch entstehende Belastung des Grund und Bodens vor Augen führt, so darf gesagt werden, dass diese zum Nutzen, den Volkswirtschaft und Techniek aus der Grundbuchvermessung ziehen, in einem recht günstigen Verbaltnisse stehen. Der Nutzen der Vermessung kommt der Belastung des Bodens durch die Vermessungskosten nicht nur etwa gleich, sondern er übersteigt sie je nach Umstanden um ein Mehrfaches». Ik wil besluiten, met even stil te staan bij onzen overleden docent, den Heer van Riel die, met een ware vreugde ons heeft geholpen om deze practijktijd werkelijkheid te doen worden, bij professor Dieperink, die ons met raad en daad ter zijde heeft gestaan en de Zwitsersche Geometers, die ons met een gastvrijheid hebben ontvangen, die we niet hadden durven verwachten. Hun allen, onze oprechte dank. G. Smit. BESTUURSMEDEDEELINGEN. Op verzoek van 23 Leden der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft het Bestuur een Referendum gehouden over het Voorstel-De Korver, dat op de laatste Algemeene Ver gadering werd aangenomen (Zie het verslag der Vergadering in het Tijdschrift voor K. en L., 5e afl, bladz. 167 173). Blijkens onderstaand proces-verbaal is dit Voorstel thans •venvorpen. De Vereeniging zal zich dus thans moeten uitspreken over het Instituut-Hoofden van dienst; het Bestuur zal binnen kort een tweede Referendum uitschrijven. 217

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 259