Otto Pinkel, Ablangung der Tragkabel der Köln-Mülheimer Hangebrücke. (Diss) Köln-Mülheim 1931. Prof. Mr. J. C. van Oven, Levensverzekering en burgerlijk recht, 's Gravenhage 193 1. Prof. Mr. J. C. van Oven en J. C. J. Waldorp, Prae- adviezen over huwelijksche voorwaarden in verband met faillisse ment, 's Gravenhage 1931. Stenographisch verslag van het debat over de prae-adviezen behandelende huwelijksche voorwaarden in verband met faillisse ment uitgebracht door Prof. Mr. J. C. van Oven en J. C. J. Waldorp, 's Gravenhage 193 1. Dr. Richard Finsterwalder, Grenzen und Möglichkeiten der terrestrischen Photogrammetrie besonders auf Forschungsreisen. Liebenwerda 1930. F* A. Vening Meinesz, Relevé gravimetrique maritime de 1 Archipel Indien (relation entre l'intensité de la pesanteur et 1 activite tectonique de l'écorce terrestra) Delft 1931. Congres bericht van het 4e internationale landmeterscongres te Zürich 193 1. Triangulatie Commissie, Verslag van de tweede proef, ge nomen op het gebied der photogrammetrie (proef «den Hout»), Triangulatie Commissie, Verslag van de derde proef, ge nomen op het gebied der photogrammetrie (proef «Oosterhout»). C. Mars, Vlakke en Ruimtemeetkunde met vraagstukken, deel I (Serie Nijverheidsonderwijs en techniek onder redactie van F. M. J. Wolters) Arnhem 1931. BOEKBESPREKING. In de serie Nijverheidsonderwijs en techniek, onder redactie van M. F, J, Wolters (wiskunde voor de N. O. akten en de akte Ma) is verschenen bij N. V. ten Brink's Uitg. Maatschappij te Arnhem het eerste deel van: «Vlakke en Ruimtemeetkunde met vraagstukken» door C. Mars. Blijkens het voorbericht stelt de schrijver zich voor om in 4 deelen de wiskunde voor de N. O. akten en de akte Ma te behandelen. Het eerste en tweede deel zullen de meetkunde bevatten, het derde deel zal gewijd zijn aan rekenen en algebra en het vierde deel zal iets geven over gonio- en trigonometrie. Van het eerste deel zegt schrijver zelf, dat de 221

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 263